StoryEditor

V Otrhánkach bežalo 161 bežcov a bežkýň

18.05.2010, 00:00
Autor:
HNHN
V sobotu 8. mája 2010 sa v obci Otrhánky uskutočnil 1. ročník bežeckých pretekov „Otrhánska desiatka“ a „Majstrovstvá okresu žiakov a žiačok“.

V sobotu 8. mája 2010 sa v obci Otrhánky uskutočnil 1. ročník bežeckých pretekov „Otrhánska desiatka“ a „Majstrovstvá okresu žiakov a žiačok“.

V sobotu 8. mája 2010 sa v obci Otrhánky uskutočnil 1. ročník bežeckých pretekov „Otrhánska desiatka“ a „Majstrovstvá okresu žiakov a žiačok“.

Pre nepriaznivý terén zvolili organizátori obce Otrhánky a Jednota Sokol Gabor Bánovce nad Bebravou náhradnú trať pre detské súťaže priamo v obci Otrhánky, ktorá mala byť pôvodne lokalizovaná v lese pri Haláčovskej vodnej nádrži. „Cieľom projektu bolo zapojiť do súťaže všetky základné školy na území okresu. Vzhľadom k tomu, že záujem prejavili aj dorastenci, zaradili sme do súťaže i túto kategóriu“, povedal riaditeľ pretekov Ing. Stanislav Vavro. Na bežeckých tratiach 600m, 1200m a 3600m súťažilo napokon v detskej a dorasteneckej kategórii 104 detí z okresu Bánovce nad Bebravou. Výkonnostní a rekreační bežci a bežkyne súťažili vo všetkých vekových kategóriách na 10 000m trati s celkovým prevýšením 80m.

Víťazmi v kategórii mladších žiakov a žiačok sa stali Stanislav Pavol (ZŠ Komenského), ktorý dosiahol čas 2 min a 10 s a Adriana Gloneková ( ZŠ Komenského) s časom 2 min a 25 s.
V kategórii starší žiaci a staršie žiačky získali titul majster / majsterka okresu Peter Ďurkáč (ZŠ Partizánska) s časom 3min a 50 s a Danka Pavleová (ZŠ Duklianska 1) dosiahla čas 4 min a 47 s. Dorastenecký titul majster okresu patrí Richardovi Chlivenyimu (SPŠ Bánovce nad Bebravou), ktorý dosiahol čas 12 min a 49 s.
Medzi základnými školami okresu Bánovce nad Bebravou prebehla aj súťaž o najlepšiu školu. Prvé miesto obsadila ZŠ Komenského a získala od organizátorov pretekov cenu s finančným príspevkom150€ na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Školská a na tretiom mieste skončíla ZŠ Partizánska.

V hromadnom behu mužov a žien sa na štartovú čiaru postavilo 57 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách. Suverénne víťazstvo a zároveň prvý zápis do historických tabuliek zapísal bežec z Bardejova Roman Arbet, ktorý dosiahol čas 35min a 50s, na druhom mieste finišoval do cieľa Ladislav Mariš z Bánoviec nad Bebravou a tretí skončil Stanislav Ďuriga z Trenčína.


V kategórii žien si vybojovala zaslúžené prvé miesto Hudáková Jitka s časom 45min a 45 s z Dubnice nad Váhom. Raritou Otrhánskej desiatky bola účasť 85-ročného dedka Tibora Vaňa z Chrabrian pri Topoľčanoch, veterána z Trenčína Miroslava Kováča, ktorý minulý rok získal na Majstrovstvách sveta veteránov vo Fínsku 6. priečku na 10km, 75-ročného veterána Antona Hajra zo Sebedražia, ktorý sa v tomto roku po 6. krát zúčastní na Majstrovstvách sveta veteránov v behu do vrchu a účasť 72-ročnej pani Márie Kleinovej z Prievidze. Medzi časomeračmi sa objavil i poslanec VÚC Trenčianského samosprávneho kraja Ing. Richard Makýš, neváhajúc ochotne pomôcť. Dušou celého tohto projektu bol starosta obce František Flimel spolu s poslancom obecného zastupiteľstva obce Otrhánky Milanom Strempekom a členkou organizačného výboru Zuzanou Mokryšovou.


,,Organizácia Otrhánskej desiatky bola sprievodnou akciou Osláv víťazstva nad fašizmom“, povedal starosta obce, ktorý neutajil svoje nadšenie z neočakávanej účasti a celkového priebehu bežeckého podujatia v Otrhánkach. ,,Vyskytlo sa aj zopár organizačných nedostatkov, ktoré do nasledujúcich ročníkov tejto skvelej udalosti v našej obci určite vylepšíme“, dodal na záver.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 07:07