StoryEditor

S Nike+ už môžete sledovať aj tepovú frekvenciu!

04.10.2010, 00:00
Autor:
HNHN
Nike a spoločnosť Polar predstavili Polar WearLink®+, ktorý je kompatibilný s technológiou Nike+. Toto nové zariadenie sa dá prepojiť s Nike+ SportBandem, alebo Nike+ iPodem a umožňuje užívateľom pri behu a tréningu monitorovať taktiež tepovú frekvenciu.

Nike a spoločnosť Polar predstavili Polar WearLink®+, ktorý je kompatibilný s technológiou Nike+. Toto nové zariadenie sa dá prepojiť s Nike+ SportBandem, alebo Nike+ iPodem a umožňuje užívateľom pri behu a tréningu monitorovať taktiež tepovú frekvenciu.

Táto nová súčasť tréningového vybavenia sa pohodlne nosí okolo hrudníku a bezdrátovo prenáša údaje o tepovej frekvencie do Nike+ iPodu, alebo SportBandu. Prežitok aj výsledky tréningu sa tak majiteľom Nike+ zlepšia, pretože získajú presné informácie o zaťažení organizmu v priebehu svojho tréningu. Počet sťahov srdca za minútu môžu uživatelia sledovať pri behu na svojom SportBande, alebo sa nechať hlasovo informovať do sluchadiel svojho iPodu. Po tréningu si môže každý športovec nahrať údaje o svojej tepovej frekvenci na web nikeplus.com. Uživateľia sa môžu pozrieť, ako dlho bežali vo svojej cielovej intenzite zaťaženia, a sledovať dlhodobý vývoj svojích tepových zón.

Polar WearLink®+, ktorý sa môže propojiť s Nike+, je kompatibilní s piatou generáciou iPodu nano a Nike+ iPod Sport Kitom.

Textilný pás okolo hrudníku je vyrobený z materiálu príjemného na dotyk a svojou pružnosťou zaručuje maximálnu volnosť pohybu pri športovom výkone. Dokonale pohodlie je zaistené taktiež možnosťou pás v pračke a jeho dômyselným zapínaním na háčik, ktoré dovoľuje merač tepu rýchlo pripnúť na telo a rovnako ľahko odopnúť. Veľmi jednoduchá je taktiež výmena batérií, ktorá nevyžaduje odborný servis.

„Z našeho nového partnerstva s Nike sme nadšení,“ povedal Marco Suvilaakso, riaditeľ Group Product Polar. „Ako Polar, tak Nike sú športovými značkami s vedúcím postavením na svetovom trhu. Po celom svete teraz môžu zákazníci Nike prvý krát využívať výhod pokrokovej technológie monitorovanie tepovej frekvencie Polar. Nový WearLink®+, ktorý je kompatibilní s Nike+, zprístupní tréning s presným meraním tepovej frekvencie miliónom uživateľov Nike+. Pridá novú dimenziu ich tréningu a umožní im trénovať pri správnej intenzite záťaže pre dosiahnutie ich cieľov. Predpokladáme, že to bude veľmi obľúbený výrobok.“

Polar WearLink®+, kompatabilný s Nike+, bude v Slovenskej republike v predaji približne od novembra 2010 v predajniach Nike Eurovea a Nike Aupark.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
10. jún 2023 17:50