StoryEditor

Bratislavský maratón 2011: Nová trať a sen o päťtisícke

18.11.2010, 23:00
Autor:
HNHN
Bratislavský mestský maratón (ČSOB Bratislava Marathon) oslávil v tomto roku iba piate narodeniny, ale aj za taký krátky čas sa dostal do povedomia rekreačných aj výkonnostných bežcov a počet záujemcov o štart v niektorej z disciplín tohto podujatia z roka na rok stúpa. V roku 2010 sa vo všetkých siedmich súťažiach predstavilo spolu 3677 bežcov, čo bolo o vyše 1500 viac ako v predchádzajúcom ročníku. A organizátori mieria v roku 2011 ešte vyššie.

Bratislavský mestský maratón (ČSOB Bratislava Marathon) oslávil v tomto roku iba piate narodeniny, ale aj za taký krátky čas sa dostal do povedomia rekreačných aj výkonnostných bežcov a počet záujemcov o štart v niektorej z disciplín tohto podujatia z roka na rok stúpa. V roku 2010 sa vo všetkých siedmich súťažiach predstavilo spolu 3677 bežcov, čo bolo o vyše 1500 viac ako v predchádzajúcom ročníku. A organizátori mieria v roku 2011 ešte vyššie.

“Potešilo by ma, ak by tento rok pribudla ďalšia tisícka bežcov, ale maximálne spokojný budem po prekročení päťtisícovej hranice. Robíme všetko pre to, aby sme na štart prilákali čo najväčší počet ľudí a všetko nasvedčuje tomu, že by sme mohli päťtisícovú hranicu prekonať,” skonštatoval riaditeľ 6. ročníka ČSOB Bratislava Marathon (25. - 27. marca 2011) Jozef Pukalovič zo spoločnosti Be Cool, ktorá organizuje podujatie v spolupráci s bratislavským magistrátom.

Organizátori už teraz pracujú naplno a na začiatku októbra už spustili prihlasovací on-line systém na internetovej stránke podujatia www.bratislavamarathon.com. Záujemcovia si môžu vybrať zo siedmich disciplín - maratón, polmaratón, in-line, štafety, hobby beh na 5 km, detské behy a preteky lezúňov. Prvé štyri súťaže sa uskutočnia v nedeľu 27. marca, ďalšie tri o deň skôr.

Najvýhodnejšie štartovné na maratónsku trať je 25 eur a za túto sumu je možné prihlásiť sa až do 31. januára 2011. Druhý hraničný termín je 28. február 2011, keď sa končí možnosť zaregistrovať sa za 30 eur. Potom stúpne výška štartovného až do 26. marca 2011 na 40 eur. Termíny pre polmaratón sú rovnaké, len suma je iná: od 15 eur sa zvyšuje na 20 a 25. Štvorčlenné štafety platia v závislosti od termínu platby 40, 48 alebo 60 eur a účastníci hobby behu 8, 10 alebo 12 eur.

Bežcov v hlavných kategóriách čaká vzhľadom na rekonštrukciu Starého mosta na ČSOB Bratislava Marathon 2011 nová trať. “Štart, cieľ a centrum pretekov bude pri OC Eurovea na nábreží Dunaja. Väčšina okruhu bude viesť Petržalkou, späť do historického centra sa bežci vrátia cez most Apollo a zdržia sa v ňom dlhšie ako v predchádzajúcich ročníkoch,” informoval Jozef Pukalovič.

Snahou bratislavských organizátorov je už tradične poskytnúť všetkým bežcom čo najväčší komfort a rôzne zaujímavé benefity. Tentoraz dostanú funkčné tričko od firmy Nike nielen maratónci, ale aj polmaratónci. Nebude chýbať účastnícka medaila, možnosť stiahnuť si on-line displom s menom a časom či účasť na pasta párty. Pre 10 najlepších mužov a žien v absolútnom poradí maratónu sú pripravené finančné prémie a aj bonusy za prekonanie traťových rekordov Judit Nagyovej-Földingovej z Maďarska (2:50:21 v roku 2009) a Ukrajinca Vasila Remščuka (2:19:42 v roku 2008).

Organizátori bratislavského mestského maratónu pokračujú aj v úspešnom projekte a bežcom pripravujúcim sa na 6. ročník podujatia ponúkli v spolupráci s firmou Nike možnosť zatrénovať si raz týždenne v zimnom období v atletickej hale Elán v Bratislave. Tréningy pod vedením Ivana Gaboviča a Ondreja Karácsonyho sú každý štvrtok od 19.30 do 21.30 h až do 24. februára 2011 s výnimkou 23. a 30. decembra. Už na úvodný tréning 4. novembra prišlo až 350 záujemcov, čím sa naplnila kapacita haly. Aj preto organizátori rozdelili tréningy na dve časti - od 19.30 h patrí hala začiatočníkom a rekreačným bežcom, od 20.30 h potom výkonnostným bežcom. “Všetci, ktorí sa zaregistrovali na úvodnom tréningu, dostali kartičky oprávňujúce na vstup na ďalšie tréningy. Žiaľ, možnosti Elánu sú obmedzené a hoci by sme radi vyhoveli aj ďalším, už nemôžeme,” vysvetlil šéf ČSOB Bratislava Marathon 2011.

Rovnako ako v minulých rokoch, organizátori ani v 6. ročníku bratislavského mestského maratónu nezabúdajú na charitu a pripravili tri takéto projekty. Opäť budú pomáhať Združeniu na pomoc detskej onkológii pri DFNsP v Bratislave na Kramároch – štartovné v detských behoch bude v plnej výške darované na konto združenia (v roku 2010 sa vyzbieralo vyše 3200 eur) a generálny partner podujatia ČSOB zaplatí štartovné v detských behoch deťom z detských domovov. Novinkou je spolupráca organizátorov s UNICEF. “Bežci budú môcť počas registrácie prispieť 1 eurom na podporu projektov UNICEF ako sú Linka detskej istoty na Slovensku alebo Školy pre Afriku, za čo dostanú buď samolepku alebo odznak,” informoval Jozef Pukalovič. “Firemné štafetové tímy, ale aj jednotlivci, budú mať možnosť kúpiť si za 145 eur rekrečnú sadu Šport v krabici, ktorá obsahuje rôzne športové pomôcky pre učiteľa a 90 detí. Tie slúžia na podporu návratu zneužívaných alebo na ulici žijúcich detí v krajinách ako Angola, Malawi, Mozambik, Rwanda, Burkina Faso, Etiópia, Madagaskar, Mali, Niger, Juhoafrická republika a Zimbabwe do normálneho života.“

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 21:54