StoryEditor

Tipy na okolité možnosti k lyžovaniu

26.01.2011, 23:00
Autor:
HNHN
Vonku sneží ostošesť a to prináša radosť lyžiarom, bežkárom a vyznávačom čohokoľvek s prívlastkom zimný. Vedeli ste, že možností bežkovania a tiež lyžovania je v okolí požehnane? Tak neváhajte a spestrite si tréning s palicami v rukách!

Vonku sneží ostošesť a to prináša radosť lyžiarom, bežkárom a vyznávačom čohokoľvek s prívlastkom zimný. Vedeli ste, že možností bežkovania a tiež lyžovania je v okolí požehnane? Tak neváhajte a spestrite si tréning s palicami v rukách!

Do ktorých hôr sa vydať?

Slovensko
Netreba chodiť ďaleko. Slovensko ponúka množstvo krásnych lyžiarskych stredísk pre všetky kategórie lyžiarov. Tí náročnejší si prídu na svoje na Skalnatom či Štrbskom plese, Chopku či Donovaloch. Aj tí menej nároční si určite nájdu bez najmenších problémov svah svojich snov. Hotový raj ponúka pre vyznávačov bežeckého lyžovania bohatá sieť bežeckých tratí v Nízkych i Vysokých Tatrách. Úroveň služieb a pomer cena/kvalita síce niekedy nie je úplne ideálny, avšak aj v tomto smere robia predovšetkým Vysoké Tatry kroky správnym smerom. Ubytovanie v kultovom hoteli FIS na Štrbskom plese s bohatou wellness infraštruktúrou patrí medzi nezabudnuteľné zážitky.

Rakúsko
O rakúskych Alpách koluje zvesť, že na ne často narazia mraky a väčšina snehu spadne práve na ne. Každopádne platí, že nie sú pre našinca ďaleko a ak v ich oblasti pôjdete ďalej, nájdete tam aj pomerne dosť ľadovcov. Ak sa uspokojíte s penziónom v údolí, a teda trošku ďalej od lanovky, potom špeciálne v Rakúsku máte šancu na najlepší pomer cena/výkon. Ani ponúkané jedlo nebýva na zahodenie. Niekde síce môžete naraziť na „úsporný manažment“, ale ak sa ubytujete napríklad v penzióne Kristall v obci Nieders na okraji údolia Stubai, pani Engel vám ešte aj zabalí jedlo na svah.

Francúzsko
Možno trváte na ubytovaní priamo na zjazdovke. Potom zamierte do Francúzska, kde strediská ponúkajú najlepšie terény. Pozor si dajte na kvalitu bývania, aby ste neskončili v malej miestnosti jedného z lyžiarskych „panelákov“, ktoré prevažujú v ponuke 80 percent najznámejších stredísk. O poznanie lepšie bývanie ako zmienené „králikárne“ nájdete v penzióne Valmont v mestečku Lemeniur. Aj tu sú však niektoré izby malé. Nevýhodou francúzskych stredísk sú drahé a často vzdialené reštaurácie.

Taliansko
Talianske Alpy sa preslávili predovšetkým vďaka Dolomitom s krásnymi scenériami. Je tu aj dobré jedlo za slušné ceny. Talianske Alpy bodujú hlavne vďaka navzájom prepojeným strediskám, z ktorých snáď najlepšie nájdete na horskom zoskupení Sela. Zvláštnosť predstavuje stredisko Livigno, ktoré je súčasťou bezcolnej zóny, čo si všimnete hlavne na cenovkách na elektronike. Ľutovať nebudete ani návštevu strediska Ortisei, čo je krásne mestečko v oblasti Sela Ronda. Jednak je tu skvelé jedlo, a jednak je to jediné stredisko, kde vás z námestia na lanovku odvezie pohybujúci sa chodník.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
30. september 2023 07:42