Skúsili ste už kombináciu behu a plávania - akvatlon?

03.05.2011, 00:00
Ak túžite spestriť svoje tréningy, či výkony, je pre vás akvatlon ako stvorený. Dnešnú reportáž vám preto prinášame, ako inšpiráciu. Je z akvatlonu, ktorý sa konal v sobotu 16. apríla v Turčianskych Tepliciach.

Žiadne vekové obmedzenia, žiadne veľké objemy, pokiaľ beháte a plávate vyskúšajte pre zmenu aj akvatlon.
Športovci z 12 miest Slovenska si zmerali sily 16. apríla v areáli SLK Turčianske Teplice.

15 detí prekonalo v bazéne 50 m a odbehlo 400 m. Žiaci a žiačky tvorili najpočetnejšiu kategóriu. Mladší plávali 200 m a odbehli 1000 m, starší plávali 400 m a odbehli 2000 m. Juniori a dospelí plávali 1000 m a bežali 5000 m.

Potešila účasť absolútnej Majsterky Slovenska v akvatlone a Majsterky Slovenska v atletike za rok 2010 – Ivany Kuriačkovej, ktorá svoju kategóriu s prehľadom vyhrala.

A tu sú výsledky:

JUNIORKY
Ivana Kuriačková, 1994, ŠK Atom LV 0:14:33 0:22:05 0:36:38
Veronika Kermietová, 1992, ŠK Atom LV 0:17:00 0:24:45 0:41:45
Barbara Trnkusová, 1994, ŠK Atom LV 0:16:04 0:26:46 0:42:50

Z ostatných reprezentantov Slovenska sme vítali Šimona Žáčika, ktorý sa umiestnil na druhom mieste za mužov a Patrika Žilku, ktorý vyhral kategóriu juniorov.

Daniel Konečný, 1971, TAT MT, 0:15:36 0:21:33 0:37:09

Hosťujúci oddiel Aquapark–triatlon postavil na štart 10 pretekárov a 4 zbierali medajle.

Absolútnymi víťazmi sa stali Ján PAVLÍK a Ivana KURIAČKOVÁ. Za absolútne víťazstvo boli ocenení pohárom.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
25. apríl 2024 06:14