Starostovská desiatka potrápila dusným počasím

09.06.2011, 00:00
Horúce dusné počasie privítalo bežcov z rôznych oblastí Slovenska, Poľska a Maďarska v Hôrke pri Poprade. Hodinu pred štartom sa spustil obrovský lejak - prietrž mračien, čo ovplyvnilo i rozcvičovanie a rozbehávanie pretekárov. Dve desiatky minút pred štartovným výstrelom sa počasie umúdrilo, a tak mohli vytrvalci vyraziť na náročnú členitú trať dlhú 10 km.

Najrýchlejšie ju zvládol Jozef Dubašák z AK Steeple Poprad (34:29, 5 min). Druhý v absolútnom poradí dobehol Ján Wydra z Poľska, ktorý zaostal o viac ako dve desiatky sekúnd. Tretí najrýchlejší čas dosiahol Jánoš Bogár z Maďarska, ktorý zároveň zvíťazil v kategórii nad 40 rokov.

Medzi ženami dominovali mladé bežkyne - vo veku od 23 do 25 rokov. Zvíťazila Patrícia Gánovská z Vysokých Tatier pred Urszulou Batko z Poľska a Máriou Pivovarníkovou z BK Stará Ľubovňa.

V závere podujatia boli odmenení traja najlepší v jednotlivých vekových kategóriách (viď výsledková listina).

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
23. apríl 2024 17:06