StoryEditor

Beh na Chatu pri Zelenom plese s rekordnou účasťou

17.06.2011, 00:00
Autor:
HNHN
Slovenský pohár v behu do vrchu pokračoval tretím dejstvom vo Vysokých Tatrách 11. júna 2011 Behom na chatu pri Zelenom Plese.

Slovenský pohár v behu do vrchu pokračoval tretím dejstvom vo Vysokých Tatrách 11. júna 2011 Behom na chatu pri Zelenom Plese.

Usporiadateľom bol Alkan Klub horských športov v spolupráci s mestom Vysoké Tatry a Chatou pri Zelenom plese. Súťaž sa konala k pamiatke prvého predsedu Alkan klubu Karla Jakeša, ktorý tragicky zahynul v lavíne v okolí Zeleného plese.

Na štart 7, 7 km dlhého behu prevýšením 636 m sa na Bielej Vode postavilo 280 bežcov z celého Slovenska, Česka a Poľska , čo je historický rekord. Okrem bežcov - vrchárov to boli i lyžiari - bežci, atléti, biatlonisti, orientační bežci a cyklisti. Po príhovore primátora Vysokých Tatier Ing. Jána Mokoša pretekárov na trať vyprevádzalo zamračené veterné počasie, ktoré vydržalo počas celého podujatia. Po dobehnutí bežcov do cieľa (klasifikovaných bolo 274, vzdali iba šiesti) sa spustil i dážď. Ani ten však nenarušil vysokú úroveň podujatia. K spokojnosti účastníkov prispela okrem kvalitnej organizácie i tombola s veľkým počtom vecných cien.

Zo všetkých účastníkov podujatia trať najrýchlejšie zvládol 33- ročný Andrzej Dlugosz z Poľska - dosiahol čas 34:34, 9 min. Organizátori odmenili i ďalších piatich mužov bez rozdielu veku a trojice najlepších v jednotlivých vekových kategóriách (viď výsledková listina).

Medzi ženami dominovala 49- ročná poľská reprezentantka v behu do vrchu Izabela Zatorska, ktorá je v bežeckých kruhoch dobra známa - je svetovou šampiónkou v behu do vrchu.

Podujatie bolo zároveň kvalifikáciou na európsky šampionát v behu do vrchu, ktorý sa uskutoční 10. júla 2011 v Turecku.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 02:48