Gemerský polmaratón s takmer stovkou vytrvalcov

27.09.2011, 00:00
V sobotu 17. septembra 2011 sa v Rožňave stretli bežci - vytrvalci na 35. ročníku Gemerského polmaratónu. Na štarte sa ich zišla takmer stovka z rôznych oblastí Slovenska a tiež od našich južných susedov. Absolvovali trať dlhú 21, 1 km z Rožňavy cez Betliar do Gemerskej Polomy a späť.

Absolútnym víťazom sa stal Adrián Vavrek z Dulovej Vsi, ktorému zdolanie trate trvalo 1:16:03 hod. Druhú priečku v absolútnom poradí bez rozdielu veku obsadil Kristsztián Filip z Maďarska (1:18:31 hod) a tretiu známy svetový šampión v behu na 100 km Jánoš Bogár z Maďarska (1:19:04 hod), ktorý bol zároveň víťazom kategórie od 40 rokov.

Medzi ženami dominovala Andrea Fábri z Maďarska výkonom 1:36:05 hod.

Počasie pretekárom prialo, niektorí si vytvorili i osobné rekordy.
Organizátori podujatia boli mimoriadne pohotoví, vyhlásenie výsledkov prebehlo takmer ihneď po dobehnutí posledných bežcov.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
25. apríl 2024 11:08