StoryEditor

Kilometre pre Matúša - pomáhame behom

07.03.2012, 23:00
Autor:
HNHN
Na začiatku bol sen. Stať sa veľkým športovcom a vzoprieť sa krutému osudu. Dvadsaťtri ročný Bratislavčan Matúš Michal je na vozíku. Napriek tomu je športovcom telom aj dušou. Má veľkú chuť a vôľu trénovať, chodí na všetky bežecké tréningy i preteky.

Na začiatku bol sen. Stať sa veľkým športovcom a vzoprieť sa krutému osudu. Dvadsaťtri ročný Bratislavčan Matúš Michal je na vozíku. Napriek tomu je športovcom telom aj dušou. Má veľkú chuť a vôľu trénovať, chodí na všetky bežecké tréningy i preteky. „Baví ma to a napĺňa. Chcem si splniť sen, ktorý snívam už 13 rokov. Prebojovať sa na Paralympiádu a stať sa najlepším športovcom v histórii Paralympiád, majstrovstiev sveta a Európy a celej atletiky vôbec,“ sníva Matúš. 

A aby sa Matúš posunul k svojim cieľom a snom bližšie, potrebuje nový, športový vozík. Skupina jeho priateľov na čele s futbalistom Filipom Šebom podporená MČ Bratislava – Nové Mesto sa rozhodla pomôcť mu a zorganizovať zbierku na zakúpenie vozíka. „S Matúšom sa pravidelne stretávame na tréningoch aj behoch. Už od prvého stretnutia sme sa skamarátili. Obdivujem jeho nezlomnú vôľu a snahu, čo je základ výborného športovca. Veľmi rád by som mu s priateľmi a celou športovou a bežeckou komunitou pomohol, aby bol ešte rýchlejší,“ hovorí útočník bratislavského Slovana, ktorý je známym vyznávačom rekreačného behu. „Je neuveriteľné, koľko úsilia dokáže Matúš vyvinúť pri plnení svojich snov. Zároveň nás trápilo, ako Matúš okrem trate bojuje aj so svojím vozíčkom, ktorý nie je vhodný na šport. Preto sme považovali za svoju povinnosť pomôcť mu. Veríme, že sa všetci ľudia s dobrým srdcom a športovým duchom pridajú,“ povedal spoluorganizátor iniciatívy Filip Švaňa.   

Kilometre pre Matúša na Kuchajde

Už v nedeľu (25. marca) medzi 14.00 a 17.00 hod sa na bratislavskej Kuchajde uskutoční výnimočná charitatívna akcia – Kilometre pre Matúša. Pozývame všetkých rekreačných, či profesionálnych športovcov, ale aj bežných ľudí, aby prišli a podporili zbierku na nový Matúšov vozík eurom za každé odbehnuté kolo okolo Kuchajdy. Príďte si zabehať, urobiť niečo pre svoje zdravie, a zároveň pomôcť výnimočnému športovcovi. Účasť prisľúbili aj F. Šebo, moderátori Sajfa, Junior a Marcel a A. Poláková. O príjemnú hudbu a moderovanie sa postará DJ Lesky. Mestská časť Bratislava - Nové Mesto prispeje do zbierky jedným eurom za každého bežeckého účastníka – Novomešťana, behať bude aj starosta Rudolf Kusý. „Matúšove odhodlanie a statočnosť je inšpiráciou pre nás všetkých, a preto som hrdý, že môžeme podporiť tento skvelý projekt,“ povedal starosta.

Tričkom pre Matúša

Do celej akcie sa pripája aj Nike, ktoré dáva možnosť bežcom prispieť kúpou bežeckého trička Nike+ Run Club (v predajniach Nike Eurovea a Aupark). Z každého zakúpeného trička Nike+Run Club v predajniach v Eurovea a Aupark venuje pre Matúša 5 eur. Okrem toho daruje za každého nového bežca počas marca na bežeckých tréningoch (každý utorok a štvrtok spred Nike Eurovea) 1 €.
Záštitu nad zbierkou drží Občianske združenie Bez Bariér. Cena vozíka sa pohybuje na úrovni 3 600 € + doplnková výbava.

Finančná zbierka

Ak máte záujem prispieť do zbierky aj vy, zasielajte prosím svoje príspevky na bankový účet OZ Bez bariér č. 1240658551/0200, variabilný symbol 880406/6458.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
07. jún 2023 10:26