StoryEditor

Prípravy bežcov na podujatia v rámci ČSOB Bratislava Marathon 2012 vrcholia

29.03.2012, 15:14
Autor:
HNHN
V súvislosti s prípravou na jarné bežecké podujatie ČSOB Bratislava Marathon 2012 sme položili niekoľko otázok šéftrénerovi ŠK Triatlon Team Trnava Andrejovi Orlickému.

V súvislosti s prípravou na jarné bežecké podujatie ČSOB Bratislava Marathon 2012 sme položili niekoľko otázok šéftrénerovi ŠK Triatlon Team Trnava Andrejovi Orlickému.

 

Váš športový život sa síce točí okolo triatlonu, no nevyhýbate sa ani bežeckým podujatiam. V minulosti ste zvíťazili v Malokarpatskom maratóne, tento rok ste obsadili druhé miesto na Trnavskom novoročnom behu a Suchovskej pätnástke a v popredí ste boli i na 19. ročníku Smolenického krosu. Minulý rok ste v rámci polmaratónu na podujatí ČSOB Bratislava Marathon skončili v hlavnej mužskej kategórii na 14. mieste. Plánujete svoju účasť i v tomto ročníku?

Áno, idem aj s mojimi zverencami v rámci tréningu na triatlonovú sezónu polmaratón.

Z čoho pozostávala vaša príprava na toto podujatie? Časovali ste formu špeciálne na toto podujatie, alebo je to súčasť prípravy na vaše triatlonové zápolenia?

Žiadne časovanie formy nebolo. Do prvého triatlonu máme ešte 2 mesiace a forma v tomto období nie je vhodná. Takže nečakám super výsledky, ani odo mňa, hoci to pôjdeme naplno, ale len ako taký test momentálnej výkonnosti, zároveň spestrenie tréningu a tak isto si ideme užiť atmosféru.

S akým časom a umiestnením by ste boli spokojný na tohtoročnom polmaratóne v rámci ČSOB Bratislava Marathon 2012?

Predpokladám, že môj čas sa bude pohybovať okolo tempa 3:30 na kilometer. Čas pod 1:14 min by ma potešil.

Na akých ďalších bežeckých, resp. triatlonových pretekoch by vás tento rok ešte diváci mohli vidieť?

Zúčastním sa ešte Behu Galantou, možno behu v Bojničkách, a potom už začínajú duatlony a triatlony, takže bežecké preteky opäť až na jeseň.

Čo považujete za vrchol vašej športovej sezóny v tomto roku?

Chcem zaútočiť na svoje osobné rekordy v behu na 10 km a v plávaní na 1500 m kraul. Pokiaľ sa mi ich podarí výrazne posunúť, chcem sa skúsiť zamerať na Olympijský triatlon (1,5 – 40 – 10). Ak nie, prioritou ostanú dlhé triatlony, Ironmany (3,8 – 180 – 42). Chcem ísť Európsky pohár v OH triatlone v Bratislave (2.6.2012) a prihlásený som aj do Rothu na ME v dlhom triatlone (8.7.2012). Takže neskôr uvidím, ktorým smerom zameriam sezónu.

Ďakujem za rozhovor.

Anton Miškolci
 

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 13:35