ČSOB Bratislava Marathon 2012 má svojich víťazov

01.04.2012, 13:47
Počas nedeľného maratónu padol i jeden z rekordov podujatia.

V nie práve najpriaznivejších poveternostných podmienkach, keď sa slnečné okamihy striedali so zatiahnutou oblohou a v poryvoch vetra neraz poletovali i snehové vločky, prebiehal vrchol podujatia ČSOB Bratislava Marathon 2012 - maratónsky beh. Afričania v ňom opäť potvrdili svoju dominanciu a v oboch hlavných kategóriách pustili na stupne víťazov len po jednom európskom zástupcovi.

Medzi mužmi zvíťazil Keňan Micah Kiplagat Samoei v druhom najlepšom čase v histórii tohoto podujatia, druhý skončil jeho krajan Elischa Kiprotich Sawe a tretí Bielorus Oleg Gur. Najlepším slovenským zástupcom bol Imrich Magyar na 9. mieste s časom 2:31:02.

V kategórii žien obsadila prvé miesto Keňanka Lucy Wambuiová-Murigiová, ktorá takmer o tri minúty zlepšila rekord podujatia z minulého roka. Druhá dobehla Maďarka Réka Bátaiová a tretia minuloročná víťazka, Keňanka Lilian Koechová. Najlepšia Slovenka, Radka Paulinyová, obsadila s časom 3:16:48 siedme miesto.

Organizátori už upresnili i celkový počet účastníkov ČSOB Bratislava Marathon 2012, ktorý dosiahol číslo 7785