StoryEditor

Bežcov chladili vodou aj hasiči

18.06.2012, 18:10
Autor:
HNHN
Beh a horúčava sa príliš v láske nemajú, ale účastníci štafetových pretekov Run and Fun v Bratislave zvládli aj vyše 30-stupňové teploty.

Beh a horúčava sa príliš v láske nemajú, ale účastníci štafetových pretekov Run and Fun v Bratislave zvládli aj vyše 30-stupňové teploty.

Zdravotnú pomoc potrebovali len traja bežci, čo je lichotivé číslo vzhľadom na to, že štartovalo takmer tristo trojčlenných štafiet. "Na poslednú chvíľu sme dopnili niekoľko bezpečnostných opatrení," reaguje Peter Polakovič zo spoločnosti Be Cool, ktorá preteky Volkswagen Slovakia Run and Fun zorganizovala.

Bežcov na trati dokonca kropili vodou aj hasiči. "Sú to naši kamaráti, oslovili sme ich na poslednú chvíľu. Boli radi a celkom si to polievanie ľudí užívali," s úsmevom komentoval Polakovič. Organizátori tiež operatívne zriadili občerstvovačku v polovici trate pri Starom moste, hoci to pri pretekoch s takouto dĺžkou nebýva štandardné. Bežcom navyše podávali vodu aj usporiadatelia popri trati. "Ľudia boli ohľaduplní a rešpektovali naše pokyny, takže úrazov bolo minimum," pochvaľuje si Pukalovič.

Prvý ročník týchto štafetových pretekov mal dvojdňový program. V sobotu súťažili deti v dvoch vekových kategóriách, v nedeľu prišli na rad dospelí - kategórie Hobby a Ladies na 3x4 km, a kráľovská kategória na 3x8 km. Bežalo sa po oboch brehoch Dunaja, štart i cieľ pretekov bol pred River Parkom.

Organizátori avizovali, že kompletné štartovné za destké štafety venujú na dobročinné účely. Hlavný partner podujatia túto sumu dorovnal na 5000 eur, ktoré pôjdu na účet Združenia na pomoc detskej onkológii pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch.

Výsledky:

http://www.sportsofttiming.sk/cs/zavod/results/790?rid=844&eventid=1

Detské štafety:

http://www.sportsofttiming.sk/cs/zavod/results/790?rid=843

Fotogaléria:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.307350816025992.72547.165637236864018&type=1

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
27. september 2023 16:27