Rajecký maratón kropili dažďové kvapky

14.08.2012, 17:08
Bežci sa počas 29. ročníka tradičného Rajeckého maratónu museli vyrovnať s chladným a daždivým počasím. V minulosti pritom počas pretekov pršalo iba trikrát.

Bežci sa počas 29. ročníka tradičného Rajeckého maratónu museli vyrovnať s chladným a daždivým počasím. Pre preteky to bola skôr výnimočná situácia. "V minulosti pršalo v Rajci počas pretekov iba trikrát," má spočítané riaditeľ podujatia Pavol Uhlárik.

Boj s traťou i poveternostnými podmienkami najlepšie zvládol Maďar Tamás Oláh v čase 2:32:52. Druhý skončil Jozef Urban z Bardejova (2:35:49) a tretí Ukrajinec Sergej Vašurin (2:41:58). Medzi ženami zvíťazila Sylvia Sebastian (3:12:03) pred Radkou Paulinyovou (3:15:19) a Češkou Ivou Pachtovou (3:38:31). Napriek počasiu preteky nedokončilo iba šesť zo 179 štartujúcich.

Polmaratón vyhral ďalší Bardejovčan Tibor Sahajda za 1:11:30 pred Adriánom Vavrekom (1:13:25) a Maďarom Zsoltom Kovácsom (1:13:58). V kategórii žien triumfovala Ágnes Kissová z Maďarska (1:26:03) pred Slovenskami Martinou Merkovou (1:29:50) a Luciou Kamenskou (1:30:11). V polmaratóne štartovalo takmer 400 mužov a žien. Trať z bezpečnostných dôvodov po prvýkrát viedla rajecko-lesnianskou dolinou. Podujatie v Rajci bolo opäť spojené s jarmokom a ďalšími sprievodnými podujatiami.

Kompletné výsledky nájdete na stránke rajeckymaraton.sk, fotogalériu aj na facebooku nášho magazínu www.facebook.com/eRUN.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
26. apríl 2024 12:40