Stropkovská dvadsiatka ožíva

22.08.2012, 10:13
Cestný beh Stropkovská dvadsiatka má za sebou 32. pokračovanie. Zvíťazili Tibor Sahajda a Zuzana Stanovčáková.

Cestný beh Stropkovská dvadsiatka má za sebou 32. pokračovanie. Zvíťazili Tibor Sahajda a Zuzana Stanovčáková.

Po vyše troch desaťročiach, odkedy na 20-kilometrovú trať z Tokajíka do Stropkova vybehli prví pretekári, pristúpili v tomto roku organizátori k viacerým zmenám. Tou najzásadnejšou bolo umiestnenie cieľa - v záujme zvýšenia atraktivity pre bežcov i divákov ho presunuli z futbalového štadióna na námestie. Ďalšou novinkou bol nultý ročník Stropkovskej desiatky, so štartom z Breznice.

V Stropkove sa v nedeľu zišlo spolu 64 pretekárov. Na štart dlhšej trate sa ich postavilo 49, o dvadsať viac ako pred rokom, čo je vzhľadom na stagnáciu podujatia v uplynulých rokoch potešiteľné.

V horúcom počasí v pretekoch dominoval 22-ročný Tibor Sahajda z klubu JM Demolex Bardejov. Talentovaný, rodák z Raslavíc zvíťazil spôsobom štart – cieľ. Druhý skončil Ukrajinec Orest Babjak, tretí Adrián Vavrek z Dulovej Vsi. Titul Majstra okresu Stropkov získal Ján Murdzík z Bukoviec.

Dvadsaťkilometrové preteky absolvovalo desať žien. Prvé miesto si vybojovala Zuzana Stanovčáková, druhá skončila Alžbeta Tiszová, tretia Beáta Seligová.

Na 10-kilometrovej trati dobehol prvý Pavel Kocman zo Zbuzan pri Prahe, inak bežec so stropkovskými koreňmi. Na druhom mieste skončil Igor Vančišin zo Stročína, na treťom Igor Pribula z Vranova. Najlepší z domácich bol na celkovom štvrtom mieste Jozef Potoma. (np)

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
24. apríl 2024 17:35