StoryEditor

Na Triatlone pre všetkých bude štartovať aj Varga

05.09.2012, 12:54
Autor:
HNHN
Najväčším ťahákom štvrtého ročníka podujatia Triatlon pre všetkých bude olympionik a čerstvý vicemajster Európy do 23 rokov Richard Varga.

Najväčším ťahákom štvrtého ročníka podujatia Triatlon pre všetkých bude olympionik a čerstvý vicemajster Európy do 23 rokov Richard Varga. Fanúšikovia ho môžu vidieť v akcii alebo si s ním zmerať sily počas nadchádzajúceho víkendu 8. a 9. septembra vo vodách Štrkoveckého jazera a okolí.

Obľúbené triatlonové podujatie sa v Bratislave začína už vo štvrtok podvečer workshopmi pod vedením Vargu a ďalších pretekárov, v piatok sú zasa na programe modelované tréningy akvatlonu. Preteky prídu na rad v sobotu a v nedeľu - od žiackych kategórií, cez štafety, verziu s inline korčuľami, až po olympijský triatlon (dokopy desať kategórií, presný rozpis nájdete na stránke www.triaxx.sk).

Organizátori zatiaľ evidujú vyše 300 prhlášok a predpokladajú účasť na úrovni predchádzajúceho ročníka - teda zhruba 500 pretekárov. Štartovné sa v závislosti od kategórie pohybuje od 5 do 30 eur. Najlepší, vrátane Vargu, budú súťažiť v atraktívnom superšprinte (200 m plávanie, 10 km bicykel a 2 km beh). V sobotu sa pôjde kvalifikácia a v nedeľnom finále sa predstaví pätnásť najlepších. "Bude to niečo ako exhibícia," naznačil organizátor podujatia Michal Varga.

Jeho brat Richard, ktorý v ostatnom čase súťaží vo výbornej forme, sa slovenským fanúšikom ukáže v triatlone po dvoch rokoch. "Na preteky sa veľmi teším, konečne ma uvidia aj kamaráti a rodin," reagoval slovenský reprezentant.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
26. september 2023 11:46