StoryEditor

Na štart v Košiciach sa už prihlásilo 7055 bežcov

26.09.2012, 14:54
Autor:
HNHN
Organizátori 89. ročníka Medzinárodného maratónu mieru hlásia splnenie vysnívanej méty - na štart hlavnej disciplíny a sprievodných behov sa prihlásilo už viac ako 7000 bežcov a každý deň pribúdajú ďalší.

Organizátori 89. ročníka Medzinárodného maratónu mieru hlásia splnenie vysnívanej méty - na štart hlavnej disciplíny a sprievodných behov sa prihlásilo už viac ako 7000 bežcov a každý deň pribúdajú ďalší.

"Presne štrnásť dní pred štartom obsahovali registračné databázy rekordných 7055 účastníkov zo 49 krajín. Nárast je rozložený do všetkých disciplín. Tá kráľovská pokorila métu 1000 prihlásených pretekárov," uvádza sa v tlačovej správe podujatia.

Jedným z vyše tisícky maratóncov bude aj Košičan Peter Polák, ktorý stál prvýkrát na štarte tohto podujatia v roku 1974. Celkovo absolvoval najstarší maratón v Európe už 34-krát, teraz ho teda čaká 35. štart.

Viacero kategórií je už vypredaných, vrátane Family Run-u, ktorého ambasádorkami budú olympijská víťazka z Vancouveru biatlonistka Anastasia Kuzminová a najúspešnejšia slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová.

Ukončenie stavebných prác na Námestí osloboditeľov v centre mesta umožňuje organizátorom zmenu priestorového usporiadania viacerých kľúčových funkcií podujatia. Registrácia športovcov sa presúva do obchodného centra Aupark a Expo MMM na námestie pred ním . Chystá sa viacero zmien pri zonácii priestorov štartu a cieľa, ale samotné miesto štartu a trať ostávajú bezo zmeny. O všetkých novinkách budú organizátori priebežne informovať na webovej stránke www.kosicemarathon.com v špeciálnej rubrike Záverečné pokyny MMM 2012.

Kto chce spojiť hudbu s pohybom, môže absolvovať hudobný maratón. Popri trati totiž vyrastie osem hudobných a tanečných pódií. Kto si v piatok alebo v sobotu na hlavnom pódiu pred Auparkom vyzdvihne štartovné číslo, môže v nedeľu absolvovať prechádzku od pódia k pódiu, na konci ktorej bude pri hlavnom pódiu aj odmenený.

 

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
07. jún 2023 11:33