StoryEditor

Deti z Petržalky dostali od bežcov darček

06.12.2012, 17:40
Autor:
HNHN
Škôlkari z Materskej školy na Ševčenkovej ulici v Bratislave asistovali deň pred Mikulášom pri otvorení zrevitalizovaného detského ihriska na Fedinovej ulici v Petržalke. Novú podobu dostalo vďaka organizátorom 1. ročníka dm ženského behu, ktorý sa v Bratislave uskutočnil koncom septembra.

Škôlkari z Materskej školy na Ševčenkovej ulici v Bratislave asistovali deň pred Mikulášom pri otvorení zrevitalizovaného detského ihriska na Fedinovej ulici v Petržalke. Novú podobu dostalo vďaka organizátorom 1. ročníka dm ženského behu, ktorý sa v Bratislave uskutočnil koncom septembra.

Na vybudovanie športovej zóny na spomínanom detskom ihrisku šlo 4270 eur - sumu tvorí výťažok zo štartovného z dm ženského behu vo výške 3 570 €, zvyšok doplnili sponzori a Mestská časť Petržalka.

Primátor Bratislavy Milan Ftáčník si pochvaľoval, že peniaze šli na rozvoj športovania detí. „Verím, že postupne sa nám to vráti v ich návyku športovať. Je veľmi dobré, že aj takouto formou sa pokúsime prispieť k zdravému vývoju najmladšej generácie. Bodaj by takýchto projektov bolo v našom meste čo najviac,“ povedal primátor.

„Nejde o jednorazovú akciu. Každý rok mienime vo vybranej bratislavskej mestskej časti vybudovať z prostriedkov získaných zo štartovného v dm ženskom behu a z príspevku našej spoločnosti športovú zónu,“ vysvetlila Jana Poláčková, prokuristka dm drogerie markt.

„Spolu s bratom sme Bratislavčania, ktorí sa usilujú pre rodné mesto niečo urobiť. Táto športová zóna je akoby naše prvé dieťa a veríme, že postupne pribudnú podobné zariadenia i v ďalších bratislavských mestských častiach,“ povedal Peter Pukalovič, riaditeľ spoločnosti Be Cool, ktorá ženský beh usporiadala. O rok je v pláne revitalizácia športového areálu pri Základnej škole na Nevädzovej ulici v Ružinove. (gb)

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 23:58