Kalifornčan behá každý deň už 45 rokov. V júli skončí

06.06.2013, 11:21
tmtm

Americký vytrvalec Mark Covert oznámil, že 23. júla ukončí svoju sériu každodenného behania počas 45 rokov. Dôvodom je zranenie pravého chodidla.

Covert, ktorý bez prerušenia beháva každý deň od 23. júla 1968, na svojom blogu napísal, že uplynulých šesť mesiacov niekoľkokrát uvažoval o ukončení série. Uvedomoval si však, že do nej investoval takmer 45 rokov života.

Priznáva, že momentálne kríva pri chôdzi aj pri behu, a to ešte musí mať dobrý deň. Keďže má rád tvrdý tréning, ktorý mu momentálne beh neumožňuje, jeho športový živor teraz pozostáva z niekoľkých míľ behu a potom 15-30 míľ na bicykli. Cieľom je dostať sa k 60-70 míľam bicyklovania denne.

Cover tvrdí, že z ukončenia série nie je smutný. Vždy hovoril, že jedného dňa to rozhodnutie spraví. Nuž a ak by niekto bol 23. júla o šiestej ráno v blízkosti Antelope Valley College v Kalifornii, môže sa k Markovi pridať.

Covertova séria je považovaná za najdlhšiu v USA a druhú najdlhšiu na svete. Absolútnym rekordérom je Ron Hill. Tento Brit behá každý deň od 20. decembra 1964. A nie je to hocijaký bežec – v roku 1969 bol majstrom Európy v maratóne, o rok neskôr vyhral v Bostone a bol druhým človekom v dejinách, ktorý zabehol kráľovskú disciplínu pod 2:10.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/aktuality, menuAlias = aktuality, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
24. apríl 2024 01:57