ČSOB zimná sériabecool.sk
StoryEditor

ČSOB zimná séria prichádza s novinkami. Začne netradične virtuálne Halloweenskym behom

04.11.2020, 07:28
Autor:
TASRTASR
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a prijaté obmedzenia sa prvé dve z celkovo piatich podujatí v novembri a decembri uskutočnia vo forme virtuálnych pretekov.

Tradičný formát zimných prípravných bežeckých podujatí pod názvom ČSOB zimná séria bude túto zimu mierne zmenený.

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a prijaté obmedzenia sa prvé dve z celkovo piatich podujatí v novembri a decembri uskutočnia vo forme virtuálnych pretekov. Bežci si budú môcť vybrať 5 a 10-km trate, pre deti sú pripravené dve vzdialenosti, 500 m a 1000 m.

Viacero noviniek

"Napriek okolnostiam, ktoré aktuálne športovaniu príliš neprajú, chceme udržať našich bežeckých fanúšikov v pohybe a súčasne ich aj netradičnou formou súťažne namotivovať. Najväčšou novinkou tohtoročnej zimnej série je, že každá akcia okrem špeciálnej grafiky, bude mať aj medailu pre všetkých účastníkov. Hneď tá prvá bude netradičná 'Halloweenská'. Našim cieľom je ľudí rozhýbať, udržať pri športovaní, aby sa dobre zabavili, odreagovali a urobili niečo pre svoje zdravie a kondíciu. Lebo len tak sa nám spoločne podarí prekonať toto obdobie," zhodnotil v tlačovej správe organizátorov riaditeľ série Jozef Pukalovič.

Každý si môže vybrať svoju obľúbenú trasu, hodinu, deň, kedy sa mu bude dobre bežať a na zaradenie do výsledkov stačí nahrať svoj výsledok do časomerného systému (treba si stiahnuť GPX súbor). Organizátori si na každú akciu pripravili jedinečnú grafiku, každá akcia bude mať špeciálnu medailu, on-line štartové číslo, on-line diplom a pri každom podujatí si bežci môžu zakúpiť aj funkčné eventové tričko (v cene 15 eur).

Štartovné 10 eur

Štartovné je pre dospelých 10 eur a pre deti 5 eur. Ďalšou veľkou novinkou je, že každá akcia bude mať aj charitatívny rozmer a bude sa pomáhať vždy určitej vybranej skupine – na prvej edícii to budú učitelia telesnej výchovy a športoví tréneri, ktorí neustále s deťmi športujú a motivujú ich k pohybovým aktivitám. Medaily sa budú zasielať po skončení podujatia poštou.

Najrýchlejší traja bežci a bežkyne, ako aj najrýchlejší vo svojich vekových kategóriách, dostanú vecné ceny.

Termíny podujatí:
november – Halloweenská edícia (7.-15. novembra 2020)
december – Mikulášska edícia (5.-6. decembra)
január – Trojkráľová edícia – predbežný termín 9. januára 2021
február – Valentínska edícia – predbežný termín 13. februára
marec – MDŽ edícia – predbežný termín 6. marca

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 04:12