Prvú Zimnú desiatku vyhrali Švec a Fašungová

09.12.2012, 18:00
Takmer 400 bežcov sa odhodlalo napriek mrazivému počasiu vydať sa na 10,3-kilometrovú trať prvej z trojice Zimných desiatok v Bratislave.

Takmer 400 bežcov sa odhodlalo napriek mrazivému počasiu vydať sa na 10,3-kilometrovú trať prvej z trojice Zimných desiatok v Bratislave.

Medzi mužmi vyhral Milan Švec, ktorý dosiahol čas 35:34 minúty. Na druhej priečke skončil so stratou 8 sekúnd špecialista na orientačný beh Pavol Bukovác, tretí dobehol Jakub Šiko. V súťaži žien triumfovala s veľkým náskokom 43 sekúnd Petra Fašungová (39:48 min) pred Katarínou Pokornou a Janou Menkynovou.

Na preteky sa prihlásilo dovedna 457 bežcov, v cieli ich zaregistrovali 384. Pre mnohých to bol jeden z testov pred jarným ČSOB Bratislava Marathon 2013.

"S prvou Zimnou desiatkou sme veľmi spokojní, potešila nás výborná atmosféra, mnohí bežci poňali preteky ako zábavu a bežali s mikulášskou čiapkou na hlave,“ uviedol Jozef Pukalovič zo spoločnosti Be Cool, ktorá preteky usporiadala.

Ďalšie dve Zimné desiatky sú naplánované na 26. januára a 23. februára 2013 (na tej poslednej si bežci budú môcť otestovať výkonnosť aj na dvojnásobnej trati dlhej 20,6 km). (gb)

Výsledky, muži: 1. Milan Švec 35:34 min, 2. Pavol Bukovác 35:42, 3. Jakub Šiko 36:00, 4. Jakub Holeša 36:21, 5. Lukáš Siska 36:23. Ženy: 1. Petra Fašungová 39:48, 2. Katarína Pokorná 40:31, 3. Jana Menkynová 40:51, 4. Renáta Klčová 41:31, 5. Petra Holéczyová 42:53.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
20. apríl 2024 05:38