Vo Viedni zvíťazili Gebrselassie a Sugut

14.04.2013, 16:40

Víťazom Viedenského maratónu sa stal Keňan Henry Sugut a po rokoch 2010 a 2012 sa tešil už zo svojho tretieho triumfu v priebehu štyroch rokov.

Sugut dobehol v čase 2:08:19 a nepodarilo sa mu tak pokoriť vlastný traťový rekord 2:06:58. Na druhom mieste skončil Sugutov krajan Solomon Kiptoo, ktorý bežal len svoj druhý maratón a kenský úspech zavŕšil tretím miestom Geoffrey Ndungu.

V ženskom maratóne triumfovala ich krajanka Flomena Cheyechová, ktorá zaostala za traťovým rekordom o necelú sekundu.

V polmaratóne triumfoval Etiópčan Haile Gebrselassie. Dvojnásobný olympijský víťaz na 10-tisíc metrov zvíťazil štyri dni po svojich 40. narodeninách v čase 1:01:14. Na druhom mieste skončil Keňan Hosea Kipkemboi (1:02:01) a tretí dobehol ďalší Etiópčan Mekuant Ayenew (1:02:21).

Výsledky, maratón - muži: 1. Henry Sugut 2:08:19, 2. Solomon Kiptoo 2:08:34, 3. Geoffrey Ndungu (všetci Keňa) 2:08:42. Ženy: 1. Flomena Cheyechová (Keňa) 2:24:34, 2. Meskerem Assefová (Et.) 2:31:18, 3. Eyerusalem Kumová (Er.) 2:32:24.

Ešte kvalitnejšie časy sa bežali v maratóne v Rotterdame. Etiópčan Tilahun Regassa zvíťazil za 2:05:38. medzi ženami triumfovala Keňanka Jemima Jelagatová v čase 2:23:27.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
25. apríl 2024 17:55