Liptovský polmaratón vyhral Žiška, hasičom kraľuje Košík

12.10.2013, 17:43

Peter Žiška zvíťazil v druhom ročníku STOP SHOP Liptovského polmaratónu v čase 1:16:27 h (bežalo sa v sobotu).

Na trať z Liptovského Mikuláša do Bobrovca a späť sa vydalo 125 pretekárov, o vyše tri desiatky viac ako vlani. Na rozdiel od minulého ročníka, ktorý sa konal na necertifikovanej trati, teraz si mohli bežci zabehnúť i oficiálne časy do bežeckých tabuliek. K vlaňajšej trati, ktorá bola o niekoľko metrov kratšia, organizátori chýbajúce metre pridali.

Za 26-ročným Žiškom, ktorý obhájil lanský triumf, dobehli Jozef Dubašák (1:18:12) a Tomáš Gazdarica  (1:18:51). Medzi veteránmi od 40 rokov bol najrýchlejší Róbert Bíreš (1:19: 22).

Medzi ženami ako prvá preťala cieľovú pásku 27-ročná Viera Olejárová (1:38:34). Na druhej pozícii sa umiestnila Miroslava Hrubovská (1:42:33), tretia dobehla Danka Hanulová (1:43:11), ktorá sa zároveň stala víťazkou kategórie od 35 rokov.

Podujatie bolo zároveň slovenským šampionátom v polmaratóne hasičov. Titul si vybojoval Slavomír Košík z HaZZ Trenčín (1:20:26), druhý skončil Matej Peniak z Krajského riaditeľstva HaZZ Banská Bystrica (1:24:09), tretí Martin Dinga z HaZZ Bratislava (1:24:09).

Organizátori udelili i špeciálnu cenu Fair play. Získal ju 62-ročný Vladimír Percel z Popradu, ktorý poskytol na trati prvú pomoc pretekárovi, ktorý dostal kŕče.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
26. apríl 2024 12:25