Maratón v New Yorku vyhral Mutai, bežalo 50-tisíc ľudí

03.11.2013, 18:26

Slávny maratón v New Yorku vyhral Keňan Geoffrey Mutai, ktorý obhájil svoj triumf spred dvoch rokov. Vlani sa v New Yorku nebežalo, po pustošení hurikánu Sandy bolo totiž podujatie dva dni pred štartom zrušené.

Mutai triumfoval v čase 2:08:24 hodiny a za vlastným traťovým rekordom spred dvoch rokov (2:05:06) zaostal o vyše tri minúty. Za ním skončil s 52-sekundovým odstupom Etiópčan Tsegaye Kebede. Tomu stačila druhá priečka na víťazstvo v sérii World Marathon Majors 2012/13, za čo získal prémiu vo výške pol milióna dolárov.

Medzi ženami vyhrala Keňanka Priscah Jeptoová v čase 2:25:07, za ňou skočila so stratou 49 sekúnd Etiópčanka žijúca v Bronxe Deba Buzuneshová.

V pretekoch štartovalo okolo 50-tisíc bežcov a pozdĺž trate boli dva milióny divákov. Po tohtoročných bombových útokoch v cieľovej pasáži Bostonského maratónu sprevádzali podujatie prísne bezpečnostné opatrenia.

Výsledky

Muži: 1. Geoffrey Mutai (Keňa) 2:08:24 h, 2. Tsegaye Kebede (Etiópia) 2:09:16, 3. Lusapho April (JAR) 2:09:45.

Ženy: 1. Priscah Jeptoová (Keňa) 2:25:07 h, 2. Deba Buzuneshová (Etiópia) 2:25:56, 3. Jelena Prokopcuková (Lotyšsko) 2:27:47.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
22. október 2024 07:38