Bobrovecký beh do vrchu vyhral Hlavčo (+ galéria)

14.11.2013, 07:29

Uplynulú sobotu sa v Bobrovci neďaleko Liptovského Mikuláša konal jubilejný 30.ročník Bobroveckého behu do vrchu s heslom "Choď ako môžeš". Preteky boli zároveň posledným tohtoročným dielom Slovenského pohára v behu do vrchu.

Na štart v Bobroveckej vápenici sa postavilo v seniorských, juniorských a žiackych kategóriách dokopy 166 bežcov. Čakala ich trať s dĺžkou 3,7 km a prevýšením 600 metrov.

V cieli pri Chate pod Náružím - Červenec bol ako prvý Jozef Hlavčo za 23 minút a 31 sekúnd. Druhý v celkovom poradí dobehol 40-ročný bývalý slovenský reprezentant v atletike Miroslav Vanko, ktorý za víťazom zaostal o 1:02 min a zároveň vyhral kategóriu od 40 rokov.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Alžbeta Železníková, ktorá trať zvládla za 32 minút a desať sekúnd. Vyhrala pred slovenskou reprezentantkou v orientačnom behu Katarínou Labašovou.

Zaujímavosťou podujatia bolo, že na rozdiel od iných súťaží rovnakú trať absolvovali športovci všetkých vekových kategórií - nielen juniori a dospelí, ale aj žiaci a v tomto roku dokonca po prvý raz i predškoláci.

Okrem víťazov si obdiv vyslúžila i najstaršia účastníčka podujatia. Bola ňou 79-ročná Mária Marcibálová z Čadce, ktorá v kategórii od 60 rokov obsadila druhé miesto. Mimochodom, tento rok vo svojej vekovej kategórii na svetovom šampionáte v behu do vrchu získala titul svetovej šampiónky.

Výsledky:

Muži - do 39 rokov: 1. Jozef Hlavčo (SKIALP Bobrovec) 23:31 min, 40 - 49 rokov: 1. Miroslav Vanko (TJ Obalservis Košice) 24:33, 50 - 59 rokov: 1. Miroslav Sobek (Matternhorn  Púchov) 31:12, od 60 rokov: 1. Emil Prcin (ŠK Kriváň Važec) 32:39.

Ženy - do 34 rokov: 1. Alžbeta Železníková (ŠK Oravan) 32:10 min, 35 - 49 rokov: 1. Jana Madajová (ŠK Žiarska dolina) 35:10, od 50 rokov: 1. Iveta Vastušková (Poprad) 39:17, od 60 rokov: 1. Anna Staroňová (LK Opalisko Závažná Poruba).

Žiaci do 15 rokov: 1. Juraj Michalička (CIS Žilina) 29:00, žiačky do 15 rokov: 1. Gabriela Gajanová (ZŠ Bobrovec) 32:45.

Juniori do 19 rokov: 1. Jakub Šiarnik (KBL Jasná) 26:15, juniorky do 19 rokov: 1. Aneta Smerčiaková (KBL Jasná) 36:20.

Fotografie v galérii: Vladimír Boža a Danica Božová

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
20. apríl 2024 04:38