StoryEditor

Tretie kolo Zimnej bežeckej série vyhrali Žiška a Kucháriková

20.01.2014, 14:43
Autor:
pvpv

Uplynulý víkend sa bežalo v Tatranskej Lomnici už 3. kolo Zimnej bežeckej série. Trasa v dĺžke 7 km tentokrát zaviedla bežcov po turistickom chodníku do Starej Lesnej a lesným terénom naspäť do Tatranskej Lomnice.

Víťazom pretekov sa stal po druhýkrát Peter Žiška pred Jaroslavom Szabom a Štefanom Sumerlingom. Kategóriu žien opätovne ovládla zatiaľ neprekonateľná Michaela Kucháriková z Liptovského Mikuláša pred Martou Smrekovou a Annou Poľákovou. V priebežnom hodnotení série sú na líderskych pozíciách Michaela Kucháriková a Martin Zapalač.

Temer polovica všetkých bežcov využila možnosť zúčastniť sa po ukončení pretekov na akcii Golf&Run&Fun v areáli golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Pri tejto súťaži sa celková dĺžka bežeckej trate stanovila podľa miery úspešnosti golfových odpalov na cieľ. Inšpiráciou pre organizátorov tohoto nového podujatia boli pravidlá biatlonu. Za nepresné zásahy z celkovo 5 pokusov boli prideľované trestné okruhy, pričom základná trasa mala 3 km a najdlhší trestný okruh 300 metrov.

Zlatú medailu si aj z tohoto podujatia odniesol napriek 300-metrovému trestnému kolu Peter Žiška. Medzi ženami dominovala Michaela Kucháriková.

Zimnú bežeckú sériu organizuje Sport Club 1896 Štrbské Pleso, o.z., s podporou mesta Vysoké Tatry. Záverečný beh série sa uskutoční 15. februára. Centrom všetkých podujatí je Tatranská Lomnica. Bližšie informácie nájdete na www.sportTATRY.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 22:27