StoryEditor

Záverečné kolo Zimnej bežeckej série ovládli Žiška a Gánovská

17.02.2014, 08:15
Autor:
pvpv

Uplynulý víkend sa v krásnom slnečnom počasí bežalo v Tatranskej Lomnici záverečné kolo Zimnej bežeckej série. Trasa v dĺžke 6 km tentokrát zaviedla bežcov lesným zasneženým terénom do Tatranských Matliarov a turistickým chodníkom naspäť do Tatranskej Lomnice.

Víťazom pretekov sa stal po tretíkrát Peter Žiška pred Konštantínom Kocianom a Matúšom Vnenčákom. Kategória žien mala novú víťazku Patríciu Gánovskú, striebornú pozíciu si vybojovala Mária Prášilová a tretia skončila víťazka predchádzajúcich troch kôl Michaela Kucháriková, ktorá zároveň vyhrala v kategórii žien celú Zimnú bežeckú sériu. Víťazom série v hlavnej kategórii mužov sa stal český pretekár Martin Zapalač.

Zimnú bežeckú sériu zorganizoval Sport Club 1896 Štrbské Pleso, o.z., s podporou mesta Vysoké Tatry. Podujatie pozostávalo zo štyroch bežeckých pretekov na rôznych trasách v Tatranskej Lomnici a jej okolí. Sériu spestrili halové veslárske preteky v hoteli International a netradičné golfovo-bežecké poduajtie Golf&Run&Fun, ktoré sa uskutočnilo v golfovom rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Kompletné výsledky nájdete na  stránke www.sporttatry.sk/main.php?page=129-sk-Vysledky.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 07:38