StoryEditor

Usain Bolt predstavil v NY nové Pumy Ignite

12.02.2015, 12:34

Jamajský kráľ šprintov Usain Bolt je odhodlaný znovu nastoliť svoju nadvládu nad najkratšími bežeckými disciplínami. V minulej sezóne sprevádzali 28-ročného držiteľa svetových rekordov na 100 aj 200 m zranenia a na tróne šprintérskej jednotky ho nahradil americký konkurent Justin Gatlin. "Ľudia rozprávali o Gatlinovi takým spôsobom, že som mal som pocit, ako keby som ukončil kariéru. Zdalo sa mi to smiešne. Jeden rok som a mimo a tvária sa, že som skončil," povedal s úsmevom Bolt v utorok pri príležitosti spustenia novej kolekcie bežeckých topánok.
 

Obyvateľ Kingstonu na Jamajke Bolt poďakoval Justinovi Gatlinovi, že aj pri jeho absencii udržal šprintérske preteky v pozornosti divákov: "Odviedol dobrú prácu, udržal tento šport zaujímavým. Ľudia sa neprestali tešiť na naše preteky. Z môjho pohľadu je to v poriadku, vždy mám rád konkurenciu."

Usain Bolt by mal sezónu 2015, ktorej vrcholom sú majstrovstvá sveta v Pekingu 22. - 30. augusta, odštartovať v sobotu na domácich pretekoch Camperdown Classic na štyristometrovej trati, touto predstavou však nie je nadšený. "Snažím sa im vyhnúť," uviedol rodák z mestečka Sherwood Content, ktorý sa sústredí na behy na 100 a 200 m: "Rád by som sa na dvestovke dostal pod 19 sekúnd. Táto hranica ma motivuje, chcem ju prekonať než zavesím tretry na klinec."

Okrem toho má 28-ročný Jamajčan na OH v Riu de Janeiro 2016 šancu skompletizovať olympijské "triple triple". Najcennejšie kovy získal na stovke, dvestovke a v štafete 4x100 m v Pekingu 2008 aj Londýne 2012. "Zveľaďovať úspechy, to je kľúčová vec. V historickom meradle sa posuniete vyššie jedine dosiahnutím pamätných momentov," vyhlásil Usain Bolt.

Doterajšie úspechy ho už teraz zaradili medzi športové legendy, akými sú Muhammad Ali, Michael Jordan či Michael Phelps. "Keď dosiahnete veľké veci, považujú vás za jedného z najlepších v histórii. Kým skončíte, musíte sa snažiť zveľaďovať to, čo po vás zostane," povedal Usain Bolt. Už vie, kedy napíše bodku za fenomenálnou kariérou: "Presvedčili ma, aby som potiahol o rok dlhšie, ale viac sa im to už nepodarí. Stopercentne skončím po majstrovstvách sveta 2017."

Informácie priniesol web eurosport.yahoo.com.

Bolt predstavil novú bežeckú obuv

Usain Bolt bol hlavnou hviezdou predstavenia Puma Ignite, bežeckej obuvi poskytujúcej športovcovi maximum z jeho vydanej energie. V srdci New Yorku, mesta, ktoré nikdy nespí, bežci v topánkach v priebehu dňa vytvárali na bežeckých pásoch energiu. Akonáhle bola dosiahnutá potrebná energia, objavil sa v záplave svetla, dymu a ohňa najrýchlejší muž sveta.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
28. máj 2023 22:08