StoryEditor

Záverečné kolo Zimnej bežeckej série ovládli Kamas a Kucháriková

16.02.2015, 13:03

Uplynulý víkend sa bežalo za krásneho slnečného počasia vo Vysokých Tatrách záverečné kolo Zimnej bežeckej série. Trasa tentokrát zaviedla bežcov do Starej Lesnej, pretekalo sa na  okruhoch v náročnom teréne, kde sa striedal hlboký sneh s asfaltovými, blatovými či zľadovatenými úsekmi, ktoré riadne preverili pohybovú koordináciu a fyzickú kondičku všetkých účastníkov. Odmenou všetkým bola nádherná slnkom zaliata scenéria tatranských štítov, ktorú si mohli bežci vychutnať na mnohých úsekoch trate.

            Víťazom pretekov sa stal Tomáš Kamas  zo Spišskej Novej Vsi pred Wawrzincom Pawskim zo Zakopaného a Štefanom Sumerlingom zo Spišskej Novej Vsi. Kategóriu žien ovládla Michaela Kucháriková z Liptovského Mikuláša, ktorá zároveň vyhrala v kategórii žien celú Zimnú bežeckú sériu. Striebornú medailu si vybojovala Zuzana Šucová z Novej Lesnej a bronzovú medailu si odniesla Timea Mihoková z Batizoviec. V prekrásnom zasneženom teréne si na rovnakej trati ako bežci zasúťažili aj vyznávači severskej chôdze s paličkami, zlaté medaily si za prvenstvá odniesli Peter Hritz z Novej Lesnej a Eva Muránska z Považian.  Celkovým víťazom série v hlavnej kategórii mužov sa stal Tomáš Kamas.

            Zimnú bežeckú sériu, zorganizoval Sport Club 1896 Štrbské Pleso, o.z. v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry, s podporou mesta Vysoké Tatry a oblastnej organizácie cestovného ruchu Vysoké Tatry - Podhorie. Januárové a februárové kolá boli zároveň súčasťou nového celoročného projektu Tatry v pohybe, ktorý je pripravený v spolupráci tatranských športových klubov Sport team Nová Lesná, ŠK Štrba, Slovenská asociácia NW, SC 1896 Štrbské Pleso a ZCR Vysoké Tatry.

 

Bližšie informácie:

Zimná bežecká séria 2014-2015: www.sportTATRY.sk

Tatry v pohybe: http://tatry.sk/v-pohybe/

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
13. júl 2024 20:43