StoryEditor

Adidas District Battle Run nabudil tou správnou energiou. Bežci z Bratislavy a okolia bojovali nabehanými kilometrami za svoj obvod

17.03.2015, 16:14

Bratislavská Železná studienka, jedno z najobľúbenejších bežeckých miest v hlavnom meste, privítala viac ako 300 bežcov, ktorí spolu odbehli 3170 kilometrov. Každý bežec sa mohol rozhodnúť, za ktorý bratislavský obvod pobeží 10 kilometrov. Ambasádormi jednotlivých mestských častí boli Matej „Sajfa“ Cifra, Dagmar „Didiana“ Dianová, Ján Mečiar a Martin Šmahel, s profesionálnymi bežcami Borisom Csibom a Marcelom Mataninom. Najviac bežcov spolu s Martinom Šmahelom odbehlo za mestskú časť Bratislava IV. Jej obyvatelia za odmenu vyhrali vyznačenie novej bežeckej trate.

Hlavným cieľom značky adidas je podpora bežeckej komunity, či už sa jedná o zlepšovanie podmienok pre bežcov alebo prinášanie netradičných podujatí na Slovensku, pri ktorých nejde len o beh ako šport, ale majú aj socializačný charakter. Medzi takéto podujatia nepochybne patril aj adidas District Battle Run, ktorý bol v priebehu celého dňa pozitívne hodnotený na sociálnych sieťach zo strany zúčastnených. Jeden z mnohých: „Kiež by bolo takýchto behov viac. Taká úžasná atmosféra, to sa nevidí každý deň, ani každý mesiac. No musím povedať, že ja som ju ešte nevidel nikdy. Toľko pozitívne naladených a motivovaných ľudí. Každý sa usmieval. Som mal pocit, že to ani realita nie je. Ale bola! Paráda. A tričko, medaila, štartovné číslo, občerstvenie, boli ako čerešnička na torte. ĎAKUJEME!!!“.

Charakteristickým znakom tohto behu, ktorý bol predskokanom veľkej bežeckej udalosti, teda ČSOB Marathon-u 2015, bola pozitívna atmosféra a energia medzi účastníkmi. Prispela k tomu aj motivácia získať pre víťazný obvod vyznačenie bežeckej trate. Aj z tohto dôvodu nebol dôležitý čas, za ktorý jednotlivec odbehol, ale celkový počet zapojených bežcov.

 

Bratislava I. - Matej “Sajfa” Cifra; 290 odbehnutých kilometrov

Bratislava II. – Dagmar “Didiana” Dianová; 580 odbehnutých kilometrov

Bratislava III.– Ján Mečiar; 350 odbehnutých kilometrov

Bratislava IV.– Martin Šmahel; 980 odbehnutých kilometrov

Bratsilava V. - Boris Csiba; 720 odbehnutých kilometrov

Bratislava okolie - Marcel Matanin; 250 odbehnutých kilometrov

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
06. jún 2023 11:50