StoryEditor

Najväčší beh na svete prekonal všetky rekordy

04.05.2015, 09:00

3. mája 2015 sa prekonávali rekordy po celom svete! Najväčším behom sa stal Wings for Life World Run svetový beh, do ktorého sa zaregistrovalo v druhom ročníku, v roku 2015, až 101.280 účastníkov po celom svete, a to v 33 krajinách.

Cez bratislavskú štartovú čiaru prebehlo 2205 nadšených ľudí. Nie je prehnané tvrdiť, že každý jeden účastník dnes prekonal svoj osobný rekord. O prvenstvo slovenskej zastávky Wings for Life World Run sa predháňali 3 skvelí bežci. Gabriel Švajda dobehol na 58 km a skončil ako tretí bežec. "Bežal som pre svoju krstnú dcérku, ktorá behať nemôže a som spokojný so svojim výkonom. Ale takúto vzdialenosť si zopakujem najskôr až o rok," dodal s úsmevom a víziou účasti v budúcom ročníku svetového behu. O kilometer ho predbehol minuloročný víťaz Boris Csiba, ktorý zabehol 58,8 km, a prekonal tak o 9 km svoj minuloročný výkon (50 km). "Bolo to náročné, ale víťaz si to zaslúži, bol dobrý," skonštatoval Boris. Ako prvý a teda víťaz slovenskej zastávky Wings for Life World Run sa stal Rakúšan Phillip Aigner s krásnym číslom odbehnutých kilometrov - 68,5 km. Phillip tak zaradil Bratislavu na 13 priečku v rebríčku všetkých 35 lokalít tohto svetového behu a sám si beh veľmi užil. "Bol som prekvapený, koľko som zabehol. Minulý rok som bežal v Rakúsku a zabehol som 59 km."

Ženská kategória dopadla s rovnako úžasnými výsledkami. Skvelých 42 kilometrov zabehla Romana Komárňanská, a stala sa tak lokálnou víťazkou svetového behu. "Bežalo sa mi výborne, trasa bola perfektná, super organizácia. Sme sa ťahali a striedali. Chcem sa poďakovať chalanom za podporu. Pri 35 km som si uvedomila, že mám 2 zdravé nohy, tak to musím dať pre tých, ktorí nemôžu behať."

Aj ambasádori behu podali chválitebné výkony a vydali zo seba to najlepšie. Operný spevák, Filip Tuma, ktorý síce neznáša beh, ale kvôli charitatívnemu svetovému behu sám seba prekonáva, odbehol 16 kilometrov, úplne rovnako ako minulý rok. Kamaráti a zároveň súperi, Matej Sajfa Cifra a Dominik Hopjak sa opäť podporovali. Dominik skončil na 28 km a Sajfa až na 30 km. Naši úspešní slovenskí športovci nezostali zahanbení, kajakárka Janka Dukátová dosiahla 25,5 km a Adam Žampa skončil na 20 km.

Minulý rok Marián Ligda, ambasádor na vozíku, vystrelil zo štartovej pištole, tento rok vyštartoval na trať a dostal sa až na 11 km: "Je to sranda na vozíku, keďže som rátal, že dám maximálne 5 km. Prekvapil som aj sám seba." Tento rok namiesto neho teda odštartovanie odpočítal primátor mesta Bratislava, Ivo Nesrovnal.

Výsledky budú  dostupné na www.wingsforlifeworldrun.com.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 06:34