StoryEditor

O pár dní sa behom spojí Bratislava s Košicami. "Zachráni" vás moderná aplikácia

24.05.2016, 22:03
Autor:
rungo.skrungo.sk

Už len pár dní zostáva do toho, aby sa najodvážnejší bežci prihlásili do unikátneho behu. Najdlhší, štafetový, interaktívny a prepojený s modernými technológiami.

To sú základné indície k prvému behu naprieč Slovenskom, ktorý spojí východ a západ krajiny.

Viac ako 500 km dlhú trať budú jednotlivci a tímy zdolávať od 3. do 5. júna. Na registráciu máte už iba pár dní.

Organizátori vytvorili pre prvý interaktívny štafetový beh špeciálnu aplikáciu The Run Slovakia App, ktorá bude slúžiť bežcom na registráciu, štart, príchod do odovzdávacích staníc, do medzizastávky ako aj do cieľa.

Pomocou nej zástupcovia tímov zosnímajú čiarový kód, čím potvrdia dobehnutie danej etapy a odovzdanie štafety. Údaje o dosiahnutom medzičase budú automaticky zverejnené pre všetkých užívateľov The Run Slovakia App.

Bežci v nej nájdu propozície, mapu trasy a jednotlivých etáp. Prihlásení užívatelia navyše môžu sledovať aktuálnu polohu všetkých aktívnych bežcov.

Okrem toho prostredníctvom nej budú môcť účastníci medzi sebou navzájom komunikovať. Najdlhší štafetový beh The Run Slovakia bude tak aj vďaka spoločnosti Hewlett Packard Enterprise jednoduchší, novátorský a prepojený s modernými technológiami dnešnej doby.

Nultý ročník The Run Slovakia štartuje v Košiciach – v európskom meste športu a končí v Bratislave. Trať vedie popri významných prírodných, historických a kultúrnych pamiatkach Slovenska.

Jej súčasťou je Spišský hrad, Levoča, Vysoké Tatry, Kvačianska dolina, Oravský hrad, Terchová, Rajecké Teplice, Čičmany, Trenčín či scenérie kúzelných viníc v okolí miest Modra a Pezinok. V medzizastávke v Tepličke nad Váhom nebudú chýbať live DJ set, bežecké a udržiavacie tréningy, workshopy, občerstvenie a oddychová zóna.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
30. máj 2023 03:45