StoryEditor

Košice zažili nočný beh. Na trati bolo vyše 1 700 bežcov

03.09.2016, 16:29
Autor:
TASRTASR

Košický nočný beh prilákal v tomto roku do metropoly východu takmer 1700 bežcov, ktorí absolvovali desať kilometrov dlhú trať. Na štarte nechýbali ani deti, ktoré zvládli jeden päťkilometrový okruh.

„Hudobné pódiá, ktorých bolo oproti doterajším ročníkom oveľa viac, bežcov burcovali k lepším výkonom, rovnako prebrali fanúšikov popri trati,“ informovala za organizátorov Ivana Bajerová.

Víťazi v ženskej i mužskej kategórii pochádzali z Kene, špeciálnu cenu získal Košičan Jozef Urban, ktorý bol prvým Slovákom v cieli s časom 31 minút a 51 sekúnd. „Minulý rok som bežal rýchlejšie ako Keňania, ale trať bola trochu iná. Večerné behy mám veľmi rád, je tu super atmosféra, som rád, že som bol zdravý a mohol tu byť. Rád prídem aj o rok,“ uviedol.

Prvou Slovenkou v cieli bola východniarka Lívia Krajňáková s časom 41 minút a 32 sekúnd. „Behalo sa mi výborne, trať, načasovanie behu aj organizácia a atmosféra boli super. Nie som Košičanka, pochádzam z Bardejova, no Košice sú krásne mesto, to všetci vieme,“ vysvetlila. 

Večernú osvetlenú trať ovládli noční bežci v piatok (2.9.) po 20.00 h, na štart sa postavili po rozcvičke. Medailu z podujatia v originálnom dizajne si odniesli všetci bežci, ktorí dobehli do cieľa.

Trať, ktorá sa klasifikuje do kategórie 10K, viedla aj tento rok primárne historickým centrom Košíc. „Piaty ročník je úspešne za nami, užili si ho ako bežci, tak aj všetci, čo prišli povzbudzovať, organizačne to prebehlo bez komplikácií, čo je najdôležitejšie. Tešíme sa, že sme opäť potvrdili, že nočný beh do Košíc jednoducho patrí, určite môžem potvrdiť, že sa stretneme aj o rok,“ prezradil hlavný organizátor podujatia Marek Petráš.

Usporiadatelia si aj pre tento rok pripravili prekvapenie. Bežci i fanúšikovia mapovali Košický nočný beh svojimi fotkami, videami, postrehmi počas celého večera. Najlepšia fotografia preto získa dve spiatočné letenky do Bangkoku.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
23. september 2023 15:59