StoryEditor

Bratislavský maratón je vypredaný. Organizátori hlásia rekord

30.03.2017, 13:05
Autor:
TASRTASR

Bratislavský mestský maratón je vypredaný. Tri dni pred štartom hlavných nedeľňajších pretekov organizátori potvrdili, že celkový počet prihlásených prekročil rekordnú hranicu 12.000 účastníkov.

"Veľmi nás teší enormný záujem, pre ktorý sme už v predstihu museli ukončiť možnosť registrácie," povedal riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2017 Jozef Pukalovič.

Dvanásty ročník podujatia sa uskutoční v nedeľu 2. apríla, sprievodné akcie sa ale začnú už v piatok. V ten deň je v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom (SAZ) v hale Elán pripravený program pre školákov.

V sobotu sa pobežia detské behy (11.00 h), minimaratón na 4,2 km (14.00 h) a beh na 10 km (16.00 h). Hlavné menu je pripravené na nedeľu - štart maratónu a polmaratónu je pred EUROVEA naplánovaný na 10.00 h. Trať tentoraz povedie aj cez rekonštruovaný Starý most a prvý raz cez najstarší park v strednej Európe - Sad Janka Kráľa.

Ambasádorom podujatia je aj dvojnásobný paralamypijský víťaz v cyklistike z Ria de Janeiro 2016 Jozef Metelka, ktorý odštartuje hlavné preteky.

"Trať by som chcel absolvovať na bicykli celú, uvidím, či to okolnosti dovolia. Na štarte ale pôjdem na čele pred bežcami. Veľmi si vážim, že môžem byť ambasádorom tohto projektu, ktorý spája ľudí zdravých i hendikepovaných a na prvom mieste je pre všetkých túžba športovať."

Premiérovo sa bude na maratónskej trati v Bratislave bojovať aj o slovenský titul v tejto disciplíne, hoci na štarte nebude kompletná domáca špička.

Naposledy sa v hlavnom meste slovenský šampionát uskutočnil pred sedemnástimi rokmi ešte na Dunajskom maratóne. Odvtedy sa v Bratislave bojovalo o tituly iba v polmaratóne v rokoch 2009, 2010, 2014 a 2016.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
04. jún 2023 06:49