StoryEditor

Brod pod vodou

24.06.2009, 16:01
Autor:
HNHN
Tak som si bol včera po dlhšom čase zabehať. Samozrejme na moju novoobjavenú trasu,
do ktorej som momentálne zaľúbený. Z domu, kým obehnem Veľký Zemník a späť je to nejakých 15 km. Nemal som sa kam ponáhľať, nemám nabehané, tak som to bral skôr ako meditačnú relaxáciu (tak nejako by to nazval Peter D.) a voľným tempom 5 min/km som sa vytešoval z príjemného počasia - po daždi, mokro, blato ...
Kým som sa dostal k jazeru musel som všelijako popreskakovať dosť veľké mláky (nechcel som sa hneď namočiť) a vedel som, že je to asi predzvesť ešte väčších mlák a blata v ďalšej časti behu. Aj sa to potvrdilo, ale keďže bolo teplo (cca 22 odhadujem) tak mi to nevadilo, akurát mi bolo ľúto, že nemám nejaké tie cross-country tenisky, ktoré by mi v blate asi predsa len poskytovali väčšiu oporu. Hovorím si "ak bude takéto počasie pár dní pred Behom pre radosť a zdravie v Petržalke, tak to bude ozajstný cross aj keď po rovine". Btw. beh sa uskutoční 13.9.2009, kto chce vedieť viac, nech si pozrie www.runpetrzalka.estranky.sk. Celý čas som tajne dúfal, že keďže sa zdvihla hladina Dunaja , vari aj o pol druha metra, tak sa zdvihla aj hladina vody podzemnej a zaplavila brod, cez ktorý sa vyššie spomínaný beh bude bežať.
Po hodine od vybehnutia z domu nadišla chvíľa pravdy. Brod bol naozaj pod vodou, vidíš ho na obrázku vyššie. Celý natešený som zastavil a odfotil na telefón zaliaty brod. Potom som sa už rozbehol do vôd, ktoré sú našťastie čisté, priezračné a v mieste brodu bola max. hĺbka 20 cm. Brodil som asi 100-120 metrov, kým som došiel na druhý breh, kde dvaja týpci uznanlivo (alebo pochybovačne) pokyvovali hlavou nad z vody sa vynorivším bežcom.
Beh cez 20 cm hlbokú vodu totiž na tebe nenechá suchú ani jedinú nitku. Vyzeral som naozaj akoby som vyliezol z bazéna. Považujem to za krásny bombónik v rámci behania tento mesiac. Asi to vyznie masochisticky, ale keďže voda už v tomto období nebola studená, padlo mi to veľmi príjemne, už sa teším na budúce brodenie. Vychutnám si ho ešte viac :)

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
06. jún 2023 01:51