StoryEditor

NIKE+ HUMAN RACE 2009 pritiahol do ulíc tisíce bežcov

25.10.2009, 21:12
Autor:
HNHN
Dnes 24. októbra sa uskutočnil druhý ročník nehu na 10 kilometrov Nike+ Human Race, ku ktorému sa pripojili tisíce bežcov z celého sveta, aby tak spoločne podporili celosvetovú udalosť takéhoto druhu. Bežalo sa vo viac ako 30-tich svetových mestách ako napríklad Los Angeles, Soul, Tel Aviv alebo Rím, ale tiež aj v Bratislave na Železnej studničke. Tu sa k Nike Human Racu pripojilo viac ako 200 bežcov, medzi ktorými nemohol chýbať ani Matej “Sajfa” Cifra.
“Takéto akcie sa mi veľmi páčia, pretože motivujú ľudí k športovaniu. Som rád, že som sa mohol zapojiť do Human Race priamo tu, na Železnej Studničke, lebo sat u stretlo veľa prijemných a behuchtivých ľudí napriek tomu aké je dnes počasie. Ak by som však nemohol prísť sem, určite by som sa tohto závodu zúšastnil virtuálne prostredníctvom Nikeplus” povedal Matej “Sajfa” Cifra tesne pred štartom.
 
Cieľom Nike+ Human Race je inšpirovať a motivovať ľudí k pohybu a k behu v jeden deň na celom svete. Hoci teda v rámci Human Race nešlo o čas, ten Majetov bol na 10km 40 minút a 20 sekúnd.
 
K tejto oslave behu sa mohol pridať každý a to prostrdníctvom technológie Nikeplus. na akomkoľvek mieste na svete. Prostredníctvom technológie Nikeplus sa každé mesto a každá cesta môže stať bežeckou trasou. Bežci na celom svete sa môžu zapojiť do tohto závodu aj virtuálne. Každý kto má k dispozícii Nike+ Sportband pipadne Nike+ iPod Sport Kit sa môže pridať prostredníctvom www.nikerunning.com a zapojiť sa k Nike+ Human Race.
 
První ročník Nike+ Human Race sa uskutočnil 31.08.2008 a zúčastnilo sa ho viac ako 780 000 bežcov. Presný počet ľudí, ktorý bežali dnes na rôznych miestach svtea ako aj fotografie nájdete na www.nikemedia.com
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 00:29