StoryEditor

Bežecký diamant 2010 - rekapitulácia

17.03.2011, 21:39
Autor:
HNHN
Tak a máme za sebou druhý ročník ankety „Bežecký diamant 2010“. Víťazi a aj tí menej úspešný sú už známy. Hneď na začiatok sa chcem poďakovať všetkým ktorí sa aktívne zúčastnili na hlasovaní či už v prvom, alebo druhom kole.
Tak a máme za sebou druhý ročník ankety „Bežecký diamant 2010“. Víťazi a aj tí menej úspešný sú už známy.
Hneď na začiatok sa chcem poďakovať všetkým ktorí sa aktívne zúčastnili na hlasovaní či už v prvom, alebo druhom kole.
Na úvod trošku štatistiky.
Celkový počet hlasov (2. kolo) : 503
Počet návštev stránok venujúcich sa Bežeckému diamantu (1. a 2. kolo): 12 532
 
Víťazom patrí gratulácia. Organizátorom behov na ďalších miestach prajem, nech sa im na budúci rok podarí získať v ankete viac hlasov a nech sa posunú o nejakú tú priečku vyššie.
 
A teraz si dovolím pozrieť sa na anketu Bežecký diamant 2010 mojimi očami.
Ak by som chcel zhodnotiť výsledky ankety, tak by som si kľudne mohol pomôcť názvom románu od Ericha Maria Remarqua: „Na západe nič nového“, ale s menšou úpravou a doplnením na : Na západe a strede nič nového. Behom Baba/Rača – Kamzík a Rajecký maratón sa s prehľadom podarilo obhájiť ich minuloročné víťazstvo.
Keď by som chcel stručne zhodnotiť výsledky na východne Slovenska, tak by mi na to stačili tri slova. “Cestári“ prevalcovali „vrchárov“. Priznám sa, očakával som, že podobne ako na západe a strede si víťazstvo zopakuje beh na Chatu pri Zelenom plese. Ale Lubo mieni a bežecký ľud mení :o))) Či Zelenému plesu „uškodila“ a ubrala hlasy Tatranská magistrála, alebo je za tým niečo iné ťažko povedať. Zaujímavý súboj až do poslednej chvíle zviedli priaznivci Šebešskej pätnástky a Visegrad maratónu. A to platí do slova a do písmena, pretože po tom, ako Šebeššťania nasadili v predposledný deň hlasovania trhák a odskočili o 14 hlasov, tak v posledný deň priaznivci Visegrad-u mohutne doťahovali stratu. Nakoniec sa im ju podarilo stiahnuť na dva hlasy a dokonca minútku po polnoci prišiel ďalší už neplatný hlas pre Visegrad.
 
Hoci sa tento rok hlasovania zúčastnilo viac ľudí a v druhom kole bola prekonaná hranica 500 hlasov, tak aj napriek tomu som očakával vyššiu účasť. Prečo tomu tak bolo, neviem povedať. Neviem či bola slabá informovanosť a propagácia, alebo či za to môže umiestnenie ankety len na starej Bežeckej stránke? To by som sa mohol dozvedieť od Vás návštevníkov Bežeckých stránok.
 
Pohľad do budúcna. Ak sa nič vážne nestane, tak to s touto anketou skúsim aj do tretice a chcel by som, aby sa konala aj o rok. Potom sa uvidí, či sa bude v ankete pokračovať, alebo sa uplatní zásada: „Tri krát a dosť“. Otázne je v akej forme sa anketa uskutoční. Už teraz je viac menej rozhodnuté, že príde k zmenám v kategóriách. Ak aj ostanú doterajšie kategórie, ktoré sú vyhlásené na územnom princípe, tak určite pribudnú aj celoslovenské kategórie, kde sa v jednej kategórii budú nachádzať behy z rôznych končín Slovenska. Momentálne mám v hlave dve takéto kategórie. Vlastne sú tie kategórie tri, ale ta tretia je tak trochu bežecko-nebežecká. Ale aby som nepísal len v hádankách a neurčito. Prvá kategória by mohla, či skôr mala byť : „Najlepší Slovenský maratón“. Čo sa tejto kategórie týka, tak by to asi chcelo osloviť aj eN-a a spolupracovať aj s ním a jeho stránkou, keďže mierečné behy má „sprivatizované“ on.
Druhá kategória by mohla byť: „Krosové podujatie roku“. A tá tretia bežecko-nebežecká kategória, ktorá mi vŕta v hlave už zopár mesiacov by bola : “Slovenská bežecká fotografia“.
Ale samozrejme, že toto čo som napísal vyššie nemusí byť pravda. Som otvorený Vaším návrhom a ak sa nájde niečo iné, zaujímavejšie a atraktívnejšie, tak prečo nie? Veď napr. by sa dala od našich Poľských kolegov prebrať aj kat. o najlepšie cezhraničné bežecké podujatie. ... No POZOR !!! Všetkého veľa škodí a aj kategórii. Navyše ak sú jedným z limitujúcich faktorov financie. Veď aká by to bola anketa, keby jej víťazi nedostali aj nejakú cenu. V prvom ročníku to boli „len“ plakety (viď www.beh.szm.sk/cp1250/diamant_vys.htm#2009 ), no tento rok už na víťazov čakajú hodnotnejšie trofeje.

        

A na tomto mieste by som sa chcel veľmi pekne poďakovať majiteľom firmy Martin Adamčík – MAAD z Košíc ( www.maad.sk ), za ich ústretovosť, rýchlosť a korektnosť pri dodávke trofejí a hlavne za ich ochotu poskytnúť bezkonkurenčnú cenu. Kiež by bolo viacej takýchto firiem.

Trnava 17.3.2011

LuboF alias Ľuboš Ferenc
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
10. jún 2023 16:03