StoryEditor

Na "Kobyle po viac ako 27-mich rokoch

28.10.2011, 20:07
Autor:
HNHN
Už ako veterán som sa vrátil na beh Devínskou kobylou, aby som si s piateľom oživil spomienky na študenské časy, keď sme "Kobylu " absolvovali každý rok.
 Počasie vyšlo ideálne a tak sa zdalo, že zážitok z podujatia bude 100%-tný. Aj by bol, pretože sa bežalo výborne a aj umiestnenie bolo dôvodom k spokojnosti. Potiaľ všetko OK. Šok v cieli /podotýkam, že kedže som štartoval hneď medzi prvými a v cieli som dobehol druhý v poradí/-  chcel som sa občerstviť, no nebolo čím- čaj sa minul a to na trati bolo ešte celé štartové pole hlavného behu. Usporiadateľka ma odkazala na bufet, kde si mam vraj čaj kúpiť. Aj som si kúpil, avšak na podujetí ,kde organizátor vyberá štartovné 4 eura by k takejto situácií nemalo dôjsť. Keďže som v tomto roku absolvoval viacero pretekov môžem porovnať úroveň starostlivosti o bežcov a žiaľ tá na Kobyle bola určite najhoršia. Tí ,ktorí sa zučastňujú podobných podujatí mi dajú iste za pravdu, že je nespočetné množstvo pretekov, kde za štartovné 1-2 eura dostanete plný servis s občerstvením počas aj po preteku, často aj jedlom /aj keď len guláš, párky a pod./ -vidno, že organizátorom záleží na spokojnosti účastníkov a na tom, aby prišli aj budúci rok. 
A ešte jedna poznámka k cenám- nepatrím k tým, ktorí chodia na preteky kôli nim , môj názor je však taký, že súčasťou odmeny pretekára  by mala byť najaká maličkosť, ktorá by mu ten výsledok pripomenula. Niekde dostanete pohár, niekde diplom, niekde tričko alebo čelenku s logom preteku, len na Kobyle nič.
Ak neviete ako sa to robí, skúste navštíviť nejaký pretek v podstatne menších mestách alebo na vidieku, tam to robia pre nás- pre bežcov.
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
10. jún 2023 17:36