StoryEditor

Šprint ako doplnok vášho tréningu

11.11.2009, 07:00
Autor:
HNHN
Zaradili ste už do svojho tréningu občasný šprint? Dnes si o ňom povieme trošku viac, ako pridanej hodnote k tréningovému programu.

Zaradili ste už do svojho tréningu občasný šprint? Dnes si o ňom povieme trošku viac, ako pridanej hodnote k tréningovému programu.

V prvom rade je samozrejme dôležité, aký beh idete vykonávať. Či je to šprint, či beh na dlhšie, či kratšie vzdialenosti. My si dnes povieme trošku viac práve o šprinte, ako spestrení vášho tréningového programu.

Na stredne dlhé až dlhé vzdialenosti vykonávame veľmi efektívny pohyb celého tela, ktorý rozložíme na celú vzdialenosť trate.

Pri šprinte je potrebné zapojiť celé telo a vyťažiť čo najviac na takto krátkom úseku, ako je len možné. Techniku si najlepšie nacvičíte tak, že sa opriete o stenu rukami, telo máte v jednej línii, zdvihnete koleno hore, oči smerujú na trať cca 3-4 kroky pred vás, vymeníte nohy. Snažte sa mať boky po celý čas pevne v jednej línii, neohýbajte ich dopredu ani nevystrkujte zadok.

Práve túto techniku môžete využiť pri krátkych 200-400 metrových úsekoch, ktoré striedate s poklusom, popri vašom tréningu na maratón, polmaratón, či beh akejkoľvek dlhšej vzdialenosti.

Pozrite si video so znázornenou technikou (v angličntine)

menuLevel = 3, menuRoute = rungo/trening/priprava, menuAlias = priprava, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
06. jún 2023 00:56