StoryEditor

Bosu ako skvelá pomôcka ku kondičnému tréningu

23.08.2010, 00:00
Autor:
HNHN
Ak hľadáte inšpirácie, čím spestriť váš kondičný tréning, prinášame vám častokrát nepoznané Bosu, ktoré svojimi vlastnosťami pripomína asi najskôr fitloptu, avšak tréningy na ňom ponúkajú iné - nové možnosti pre váš tréning.

Ak hľadáte inšpirácie, čím spestriť váš kondičný tréning, prinášame vám častokrát nepoznané Bosu, ktoré svojimi vlastnosťami pripomína asi najskôr fitloptu, avšak tréningy na ňom ponúkajú iné - nové možnosti pre váš tréning.

Mnohí z nás prídu do posilňovne a cvičia na svojich obľúbených prístrojoch, pričom si ostatné nevšímajú. Tí ďalší zakopnú o "polguľu" a hneď vyzvedajú, čo to je. Bosu je považované za prevratnú novinku vo fitness a preto prinášame pár tipov, ako si zlepšiť kondíciu práve vďaka nemu.

Možností využitia Bosu je niekoľko. Môžete ho používať položený rovnou stranou na podlahu alebo práve mäkkou, pričom udržiavate rovnováhu a tým posilňujete. V dnešnom článku vám prinášame tipy na cviky tej prvej varianty.

Ako prvý cvik a dá sa povedať zoznámenie s Bosu môžeme začať kroky - výstup na Bosu hore a dole, pričom postupne zrýchlujeme, až kým akoby pobehujeme. Potrebou udržiavať rovnováhu celého tela, precvičujeme všetky svaly a tým spevňujeme takmer celé telo. Striedajte preto pomalé výstupy s behom v minútových intervaloch.

Následne vyskočte na Bosu s pokrčenými kolenami a snažte sa udržiavať rovnováhu, potom zoskočte. Možno to znie jednoducho, ale ak tak urobíte, určite zistíte, že rovnováha sa až tak ľahko udržať nedá. Opakujte výskoky a zoskoky niekoľkokrát. Všimajte si, ako sa snažíte chodidlami udržať na pomôcke. To posilňuje členky a stehná.

Ak sa odvážite, môžete pri stoji na Bosu s pokrčenými kolenami, spraviť niekoľko výskokov, pričom dopadnete na Bosu. Dbajte na bezpečnosť, pretože spočiatku sa môže stať, že z neho spadnete, preto si dobre rozmyslite, či už ste dostatočne s pomôckou zoznámení. Vďaka týmto cvikom a vďaka kontrakciám v nohách a brušných svaloch, posilňujete práve tie.

Pozrite si názorné ukážky vo videu v angličtine, ktoré vám predvedie popis článku v praxi:

menuLevel = 3, menuRoute = rungo/trening/priprava, menuAlias = priprava, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 04:27