18.03.2019, 20:56

Ľahučké ako vzduch

Keď chcete zažiť pocit ľahkých nôh, skúste niektorý z týchto modelov.

Ľahučké ako vzduch

Dalo by sa povedať, že popularita ľahkých topánok narástla dramaticky vďaka knihe Christphera McDougalla s názvom Born to run. V nej sa hlavný hrdina zriekol klasickej bežeckej obuvi, aby sa vyhol bežným bežeckým zraneniam. Inšpiráciou mu bol príbeh bežeckého maestra z kmeňa Tarahumarov, kmeňa žijúceho v mexickom pralese, ktorého príslušníci behali dlhé vzdialenosti len v kožených sandáloch a netrápili ich žiadne bežné bežecké bolesti. Značkoví výrobcovia bežeckej obuvi naskočili na tento minimalistický vlak v roku 2011 a uviedli na trh prvé ľahučké modely- PureProject od Brooks a MR890 od New Balance. Základnou motiváciou bolo podporiť prirodzený štýl behu, či dokonca chôdze bez pridanej hmotnosti na nohách. Odvtedy tento trend priniesol veľa nových modelov, prinášame vám pohľad na tri z nich, bežne dostupné na našom trhu.

Reebok Floatride

Cena: 122 €

Hmotnosť: 232 gramov

Teniska má inovatívnu medzipodrážkovú penu na báze Pebax, ktorá je ľahšia ako štandardná pena známa pod značkou Eva. To znamená, že pri behu dosiahnete pôsobivý odraz a vysoký návrat energie. Nízky profil topánky umožňuje voľnú prácu členkov. Táto topánka bola ocenená prestížnym ocenením Najlepšia bežecký výbava vo svojej kategórii pre rok 2018.

Adidas Adizero Boston 7

Cena: 104€

Hmotnosť: 244 gramov

Tento typ je veľmi univerzálny, poslúži vám pri rýchlejších intervalových tréningoch, ale smelo si ich môžete obuť aj pri maratóne. Poskytuje primerané tlmenie, ale zároveň vám dáva pocit, že môžete trošku pritlačiť a dokážete sa energicky odraziť. Ide o jeden z mála druhov topánok, ktoré sú vhodné na preteky, ale zároveň môžu byť vašim denným spoločníkom aj pri tréningoch.

Hoha One One Mach

Cena: 122€

Hmotnosť: 253 gramov

Model MACH má vo svojich génoch ocenený model Clayton, pričom sa môže pochváliť rovnakým triom výhod: maximálne tlmenie a výborná citlivosť v prekvapujúco ľahkej verzii topánky. MACH prenáša ľahkosť a výkon s medzipodrážkou PROFLY s dvojitou hustotou a plnou podrážkou RMAT do nových výšin. PROFLY poskytuje mäkké pristátie a pevný odraz zo špičky, zatiaľ čo podrážka RMAT ponúka dodatočnú citlivosť a odolnosť. MACH vyčnieva z radu svojou športovou, čistou, priedušnou sieťovinou.