Poliak Gawlik ovládol ČSOB Bratislava Marathon, zo Slovákov bol najrýchlejší Kalina

07.04.2019, 13:26
Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) obhájil v Bratislave v rámci ČSOB Bratislava Marathon titul majstra Slovenska v polmaratóne časom 1:05:25 h, keď len o tri sekundy zaostal za svojím osobným rekordom z 10. marca v Ríme.

Striebro si vybojoval v tesnom finiši Jozef Urban z TJ Obal servis Košice (1:09:20) a bronz Marek Hladík z BMSC Bratislava (1:09:21). Celkovo druhý v rámci ČSOB Bratislava Marathon však dobehol Maďar György Horváth (1:08:33). Sahajda, ktorý získal už svoj tretí polmaratónsky titul, až do 15. kilometra útočil na čas hlboko pod 1:05 h.

ZLATÝ HETRIK ZRASTÁKOVEJ

Zo zlatého hetriku v Bratislave a úspešnej obhajoby titulu majsterky SR v polmaratóne sa tešila Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) v osobnom rekorde, rekorde M-SR 1:16:42 h a splnila aj limit (1:18:30) na júlovú Svetovú univerziádu v Neapole. Osobák si zlepšila o 3:11 m in a v historických tabuľkách SR je už ôsma. Striebro získala tohtoročná majsterka SR v cestnom behu na 10 km Silvia Valová (ZP Lučatín) tiež v osobnom rekorde 1:19:59, bronz jej klubová kolegyňa Katarína Lovrantová (1:24:17). Tretia v celkovom poradí žien bola Nóra Szabóová z Maďarska (1:20:37).

V polmaratónskej štafete bežal za klub Naša atletika Bratislava na záverečnom úseku aj halový majster Európy v šprinte na 60 m Ján Volko, ktorý bežal so synom svojej trénerky Jakubom Bendom, Michalom Paškom a Klárou Hatinovou.

CEZ VÍKEND ŠTARTOVALO 11 326 BEŽCOV

Hlavnú súťaž v maratóne na 14. ročníku ČSOB Bratislava Marathon vyhral poľský ultravytrvalec Slawomir Gawlik časom 2:37:17 h pred Rastislavom Kalinom (MK Rajec), ktorý bol časom 2:40:04 h najlepší Slovák. Tretí skončil Jegor Kuzmenkov z Ruska (2:41:01). Súťaž žien vyhrala Češka Barbora Nováková z Kunvaldu (3:00:27), ktorá behá popri práci učiteľky na prvom stupni ZŠ. Tesne za ňou finišovala najrýchlejšia Slovenska Sylvia Šebestian (3:00:48), tretia skončila ďalšia česká vytrvalkyňa Taťána Straková (3:02:32).

Počas bratislavského bežeckého víkendu štartovalo 11 326 bežcov z 12 500 prihlásených. V maratóne sa predstavilo 1105 vytrvalcov, v polmaratóne 3481, v maratónskej štafete 544, v polmaratónskej štafete 2000, v detských behoch súťažilo 1322 nádejných športovcov, minimaratón odbehlo 1253 ľudí a desiatku 1431. V rámci Detskej atletiky športovalo vo finálovom kole 90 malých adeptov kráľovnej, v súťaži lezúňov sa objavilo 100 najmenších detičiek.

01 - Modified: 2024-04-15 07:57:55 - Feat.: - Title: Rekreačný a výkonnostný beh 02 - Modified: 2024-04-15 07:52:40 - Feat.: - Title: Kenské triumfy na TIPOS Národnom behu Devín – Bratislava 03 - Modified: 2024-04-10 10:02:48 - Feat.: - Title: Výživové odporúčania majú za cieľ čo najlepšie pokryť potrebu väčšiny populácie 04 - Modified: 2024-04-10 09:56:59 - Feat.: - Title: Blížiaci sa 76. ročník TIPOS Národného behu Devín – Bratislava bude atakovať popandemický účastnícky rekord 05 - Modified: 2024-04-08 13:30:23 - Feat.: - Title: V maratóne na ČSOB BAM triumfy Poliaka Koseka a Chorvátky Šustičovej, Rusina obhájil polmaratónsky titul majstra SR
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
16. apríl 2024 10:04