StoryEditor

Štartuje už druhý ročník Behu za zdravie

19.06.2024, 00:00

V tomto roku nás čakajú štyri podujatia Beh za zdravie. Koncom júna sa bude bežať v Zohore a Záhorskej Bystrici, kde spolu podporíme dvoch šikovných chlapcov. Cez letné prázdniny prebehne dvojmesačná virtuálna pohybová výzva a v septembri sa stretneme na bratislavskej Kuchajde a športom podporíme nadáciu Deťom s rakovinou.

Štartuje už druhý ročník Behu za zdravie

V tomto roku nás čakajú štyri podujatia Beh za zdravie. Koncom júna sa bude bežať v Zohore a Záhorskej Bystrici, kde spolu podporíme dvoch šikovných chlapcov. Cez letné prázdniny prebehne dvojmesačná virtuálna pohybová výzva a v septembri sa stretneme na bratislavskej Kuchajde a športom podporíme nadáciu Deťom s rakovinou.  

Beh za zdravie začína opäť v Zohore a Záhorskej Bystrici

Najprv sa však bližšie pozrieme na západ od Bratislavy, kde už po druhýkrát strávime dve krásne soboty plné pohybu, dobrej nálady a emotívnych zážitkov. Multifunkčné športové ihrisko v Zohore a areál BYS3T parku v Záhorskej Bystrici znova ožijú a privítajú pretekárov, rekreačných bežcov, chodcov, nordic-walkerov, detičky v akomkoľvek veku, divákov, či známe osobnosti. 

image
Beh za zdravie

Dospelí pobežia 5 kilometrov a najmenšie talenty si zmerajú sily vo svojich kategóriách 

Tak ako minulý rok, dospelákov budú čakať nenáročné 5-kilometrové trate. Nebojte sa, túto trasu zvládne naozaj každý. Ak však predsa len uprednostňujete kratšie vzdialenosti, pripravili sme pre vás aj 2,5-kilometrovú trasu, ktorú si môžete pokojne odkráčať.

Detičky si zasúťažia na krátkych úsekoch priamo pod štartovým oblúkom. Okrem bežeckej časti sme v spolupráci s našimi partnermi pripravili aj pestrý sprievodný program plný hier, súťaží a zábavy pre celú rodinu. V Zohore sa po vyhlásení výsledkov a krátkom oddychu môžu účastníci zdržať aj na obľúbenej obecnej akcii Cibuľový valibuk. V Záhorskej Bystrici sa zase na všetkých bežcov aj divákov budeme tešiť na Námestí Rodiny, kde sa budú v ten istý deň konať Bystrické malé hody. 

#spolupomahamebehom

Cieľom projektu Beh za zdravie je najmä šírenie myšlienky „pohybom ku zdraviu“. Výťažok z podujatí bude venovaný dvom chlapcom, ktorí našu pomoc skutočne potrebujú. V sobotu 22. júna budeme Zohore budeme bežať pre sen 14 ročného Matyáša, ktorý sa chce stať profesionálnym zjazdovým lyžiarom aj napriek svojmu hendikepu. Chlapec trpí chorobou, kvôli ktorej stratil centrálne videnie a postupne prichádza o zrak. 

Výťažok z behu v Záhorskej Bystrici, kde pobežíme o týždeň neskôr, v sobotu 29. júna, bude venovaný 3 a pol ročnému Oliverovi, ktorý má tú najťažšiu formu detskej obrny a každý deň bojuje za svoje zdravie na rôznych terapiách a rehabilitáciách. Jeho otca, fotografa Roba Pažitného, pozná snáď každý bežec. Jeho fotky z rôznych bežeckých podujatí má každý z nás vo svojom fotoalbume.

image
Beh za zdravie

Beh za zdravie spája ľudí, radosť z pohybu a radosť z pomoci druhým. Zarezervujte si termíny 22.6. a 29.6.2024 a príďte si zašportovať s tým najlepším pocitom po dobehu – že ste okrem svojho zdravia, spravili aj niečo pre zdravie iných. Bojovníci, pre ktorých budeme bežať tento rok, si našu pomoc určite zaslúžia. Srdečne vás pozývame na toto milé charitatívne podujatie.

Zaregistrujte sa už dnes 

Na obe podujatia sa môžete zaregistrovať online na https://linkmix.co/22777969

Prihlásenie bude možné aj na mieste, no vždy je lepšie zaregistrovať sa vopred. Pomôžete nám tak efektívne naplánovať výrobu štartovných čísel a medailí. Ušetrené peniažky radšej darujeme na dobrú vec.

Tešíme sa na vás a veríme, že spolu prežijeme krásny deň plný radosti, pohybu a solidarity.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
13. júl 2024 08:10