StoryEditor

V Marianke budú preteky štafiet v krose aj premiéra Koridy

04.10.2012, 13:27
Autor:
HNHN
Štafetové behy rekreačných športovcov prežívajú na Slovensku nebývalý rast záujmu. Okrem veľkých behov v mestách sú ponuke aj preteky v nádhernej prírode Malých Karpát. V sobotu 13. októbra je v Marianke na programe 2. ročník štafiet v krose. Organizátori očakávajú viac ako 300 účastníkov.

Štafetové behy rekreačných športovcov prežívajú na Slovensku nebývalý rast záujmu. Okrem veľkých behov v mestách sú ponuke aj preteky v nádhernej prírode Malých Karpát. V sobotu 13. októbra je v Marianke na programe 2. ročník štafiet v krose. Organizátori očakávajú viac ako 300 účastníkov. Podujatie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj. Preteky sú zároveň amatérskymi majstrovstvami Slovenska.

Mariatálska korida

V tomto roku budú v rámci podujatia prvýkrát predstavené vyraďovacie preteky Mariatálska Korida. Pobeží sa na 300-metrovom okruhu, čo sľubuje výbornú divácku kulisu. V každom okruhu posledný vypadáva, o prvenstvo a finančné odmeny v celkovej výške 275 eur sa pobije vo finále posledných pár pretekárov. Na štart sa postaví v maximálne troch rozbehoch 30 bežcov (v každom rozbehu maximálne 10), ktorí absolvujú 7 kôl. Najlepších päť z každého rozbehu postúpi do finále (viac detailov v propozíciách.

Ak vás tento typ pretekov zaujal, neváhajte s registráciou na oba preteky do 12. októbra 16:00.

Fakty o podujatí:

Termín: 13 október

Štart/Cieľ: futbalové ihrisko Marianka

Kategórie detí: všetky od predškolákov - beh jednotlivcov

Kategórie dospelých: firemné štafety bez rozdielu veku a pohlavia; zmiešané štafety bez rozdielu veku a pohlavia; mužské štafety bez rozdielu veku; ženské štafety bez rozdielu veku

Štafety: trojčlenné

Dĺžka trate: 3 x cca 5,7 km

Povrch: výlučne lesné cestičky, prevýšenie okruhu cca 200 m

Registrácia a viac info na www.firemnestafety.sk

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
08. jún 2023 23:59