StoryEditor

Zostaňte v chlade

13.07.2011, 00:00
Autor:
HNHN
Porazte teplo zdravými a osviežujúcimi kúskami všetkého druhu.

Porazte teplo zdravými a osviežujúcimi kúskami všetkého druhu.

Dlhšie behy:
Vodové nanuky, či ľadová drť. Tieto sladké dobroty vám pomôžu zlepšiť výkon o niekoľko percent viac, ako obyčajná voda so sirupom, pričom vás neporovnateľne viac ochladí a zabráni následnému prehriatiu.

Vyrobte si zmrzlinu sami - rozďte ovocie, pridajte do neho med, či trstinový cukor a pridajte tento vlastnoručne vyrobený sirup do vody, ktorú zamrazíte. Ak máte doma formičky na nanuky, máte o ľadovú lahôdku postarané.

Boj proti zápalu:
Osviežujúce chladené polievky z farebnej zeleniny ponúkajú širokú škálu antioxidantov, ktoré pomáhajú telu bojovať so zápalom a nim spôsobenými bolesťami. Polievky z letného ovocia poslúžia ako výborný zákusok a sú plné sacharidov a vlákniny.

Gazpacho je jednoduché - postačia vám paradajky a uhorka, acidofilné mlieko a pár lístkov bazalky. Receptov na Gazpacho je na internete neúrekom.

Podporte imunitný systém:
Jogurty s prídavkom živých kultúr vám zabezpečia ničím nerušené letné mesiace a zároveň vás pripravia na jeseň v plnej zbroji.

Vyrobte si nanuky z jogurtov s živými kultúrami, pričom do nich pridáte čerstvé ovocie, či oriešky.

Rýchla regenerácia:
Ovocné koktejly - krémové, studené, lahodné. Výťažky z ovocia pomáhajú znižovať riziká oxidatívneho stresu po vašom ťažkom tréningu. Doprajte si teda takouto formou dostatok sacharidov a bielkovín.

Zredukujte tuk:
Ovocná dreň má menej tuku, ako normálna zmrzilina z obchodu. Využite sezónne ovocie a vyrobte si niekoľko jej kelímkov do zásoby!

Ochuťte si vodu:
Do vody, ktorú sa chystáte dať do chladničky pridajte mätu, citrón, jahody, či levanduľu. Vytvoríte si tak nápoj ktorú bude dobre chutiť a pritom sa nebudete musieť báť o svoju postavu.

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/strava, menuAlias = strava, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
02. jún 2023 19:41