Lyreco Beh Pezinkom
StoryEditor

Nadšenci behu by mali zbystriť pozornosť, mesto Pezinok sa už po 11. raz stane na jeden deň „bežecký mestom“.

04.08.2022, 00:00

Tohtoročný obľúbený Lyreco Beh Pezinkom odštartuje 10. septembra v Zámockom parku

Z histórie Zámockého parku vieme, že za jeho zakladateľa sa považuje gróf František Pálfy, ktorý v roku 1844 vtedajšiu záhradu a okolie hradu premenil na anglický park. Vysadil rozličné vzácne stromy, vybudoval široké chodníky. Zámocký park sa stal miestom oddychu, pochôdzok, rybačky, poľovačky a zábavy pre domáce i cudzie panstvo.

image

Štart hlavný beh

Lyreco Beh Pezinkom

V roku 1931 zámok i park kúpilo mesto Pezinok. Keďže nebolo schopné splácať pôžičku na kúpu, v roku 1939 zámok predalo Slovenskému vinohradníckemu družstvu. Park si však mesto ponechalo dodnes.

V súčasnosti slúži park ako miesto oddychu pre obyvateľov a návštevníkov Pezinka a taktiež je jedinečným zázemím pre Lyreco Beh Pezinkom.

image
Lyreco Beh Pezinkom

Podujatie má už svoju tradíciu. Bežcov čaká jedinečná 10 km trať, ktorá sa začína v samotnom Zámockom parku, vedie popri vinohradoch, kde práve v tom čase dozrieva hrozno, toto spojenie tvorí idylickú atmosféru, záver sa beží cez mesto a námestie Pezinka.

image
Lyreco Beh Pezinkom

V cieli bude po dobehnutí na všetkých čakať okrem príjemných pocitov z odbehnutých kilometrov veľmi pekná účastnícka medaila, občerstvenie a taktiež sladučké hrozno. Unikátnou trofejou odmeníme najlepších bežcov.

image
Lyreco Beh Pezinkom

Máš pocit, že je 10. september fajn deň, aby si zažil jedinečnú atmosféru tohto bežeckého sviatku, stretol priateľov, strávil príjemný deň v Zámockom parku?

Smelo do toho, stačí vyplniť online registráciu. Viac informácií o podujatí nájdeš na stránke www.behpezinkom.com.

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
24. september 2023 12:32