31.07.2017, 08:00

Päť rád, ako schudnúť

Chcem schudnúť. Veľa ľudí sa vrhá na beh práve s takouto motiváciou. Rátajte však s tým, že cesta k vytúženej postave nebude krátka. Skôr, než na ňu vykročíte, možno vám poslúži tento text – 5 rád, ako na to.

Päť rád, ako schudnúť

5 rád, ako schudnúť

  1. Strava je prvý krok. Obmedzte tučné jedlá, dodržiavajte základné zásady zdravej výživy. Jednou z najčastejších chýb začínajúcich bežcov je, že v strave prijmú viac kalórií, než pri behu spália. Ak chcete schudnúť, musí to byť naopak. Dvakrát si preto rozmyslite, či do toho chutného koláča zahryznete.
  2. Dodržiavajte tréningový plán. Buďte dôslední, tréningy na seba nadväzujú. Keď ich budete vynechávať, nadbytočných kilogramov sa nezbavíte.
  3. Behajte pravidelne. Jedno vybehnutie za týždeň nestačí. Trénujte aspoň tri – štyrikrát do týždňa, prijmite beh ako súčasť vášho bežného režimu.      

  4. Hľadajte výzvy. Obmieňajte tréning, zaraďte do neho tempové úseky, pri ktorých striedate fázy veľmi rýchleho behu s výklusom, prípadne chôdzou. Spaľuje to veľa kalórií a napomáha nárastu svalovej hmoty, čo zlepší váš metabolizmus.
  5. Neprestávajte jesť. Stravu si síce strážiť treba, ale neznamená to, že máte vynechávať jedlo. Na behanie predsa potrebujete energiu.