StoryEditor

Celosvetový charitatívny Wings for Life World Run predstavil svojich ambasádorov

26.01.2017, 18:08

Kto by si chcel vyskúšať, aké to je naháňať sa s legendárnym motokrosovým pretekárom v súboji bežec verzus stíhacie auto, nenechať sa dobehnúť a ešte aj prispieť na dobrú vec? Takáto šanca sa 7. mája 2017 naskytne každému, kto sa zúčastní unikátneho celosvetového podujatia Wings for Life World Run v Bratislave.

Koho bude dobiehať catcher car?

Wings for Life World Run je podporovaný známymi športovcami a umelcami, a tí na štarte nebudú chýbať ani na jeho štvrtom ročníku! Jana Dukátová, najlepšia slovenská kajakárka, je ambasádorkou behu od jeho začiatku a budúci rok sa ku nej pridá aj ďalší úspešný vodák, Jakub Grigar. Aj Zuzana Vráblová, päťnásobná majsterka sveta vo wakeskatingu, vymení na chvíľu svoju dosku a vodu za tenisky a bude bežať pre dobrú vec.

Nováčikom medzi ambasádormi Wings for Life World Run bude Filip Šebo, ktorý sa naplno venuje triatlonu, takže beh je súčasťou jeho dennej rutiny: ''Beh je po spaní asi moja druhá najobľúbenejšia činnosť a keď ním ešte viem pomôcť druhým, tak mi chutí dvojnásobne!'' V nedeľu, 7. mája 2017, bude znova na štarte aj veľký bežecký nadšenec, Matej Sajfa Cifra, ale aj YouTuber Daniel Gogo Štrauch, mladý pro-gamer Erik Leštach a ďalší, ktorí sa rozhodli pomôcť ľuďom na celom svete, pripútaným na invalidný vozík. Chýbať nebude ani operný spevák a herec Filip Tůma, ktorý behá iba raz ročne a to práve na Wings for Life World Run.

A aj napriek tomu, že o sebe tvrdí, že je zarytý nebežec, je ambasádorom podujatia už od prvého ročníka. Bežať pre tých, ktorí nemôžu budú aj tohtoroční víťazi, Gabriel ŠvajdaPetra Fašungová. Tí majú na výber jednu z viac ako dvadsiatich lokalít na celom svete. Bežať môžu napríklad aj v Melbourne, kde sa vyštartuje o 21.00 hod. miestneho času, alebo v kalifornskom meste Santa Clarita, kde je štart naplánovaný o 4.00 hod. ráno.

Projekt opäť podporí aj reprezentant v zjazdovom lyžovaní, Adam Žampa, ale aj Marián Ligda, ktorý po úraze chrbtice ostal aktívnym športovcom, pomáha začínajúcim atlétom, deťom s hendikepom a Slovensko reprezentuje v sledge hokeji.

Wings for Life World Run je charitatívne podujatie a 100% z registračného poplatku putuje na výskum poranení miechy, ktorým sa nezisková nadácia Wings for Life zaoberá. Zároveň je to jediný beh, na ktorom bežia bok po boku profesionálni športovci, príležitostní bežci, ale aj hendikepovaní účastníci.

01 - Modified: 2023-09-29 12:22:16 - Feat.: - Title: Tehotenstvo a obezita sú dve odlišné veci 02 - Modified: 2023-09-28 08:13:05 - Feat.: - Title: Zlý výkon alebo prehra sú súčasťou každého športu 03 - Modified: 2023-09-27 11:21:38 - Feat.: - Title: Emma Zapletalová hlási návrat do veľkej atletiky 04 - Modified: 2023-09-26 10:22:56 - Feat.: - Title: Sila myšlienok a želaní 05 - Modified: 2023-09-26 10:09:24 - Feat.: - Title: Matej Tóth o MMM v Košiciach: Neprepáliť tempo, nenechať sa strhnúť atmosférou a dobehnúť s úsmevom na tvári!
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
30. september 2023 17:58