StoryEditor

Hokejisti HK Poprad vymenia korčule za bežecké tenisky a podporia charitatívny beh

25.02.2017, 15:18

Celosvetový beh Wings for Life World Run, ktorého hlavnou myšlienkou je bežať pre tých, ktorí behať nemôžu, si získal ďalších ambasádorov a to v podobe celého mužstva! Hokejisti extraligového klubu HK Poprad sa spolu s organizačným tímom rozhodli stať súčasťou unikátneho globálneho projektu a podporiť tým výskum poranení miechy.

Popradčania vymenia korčule za bežecké tenisky a 7. mája 2017 sa na štart v Bratislave postavia v silnej zostave. Pred pohyblivým cieľom v podobe stíhacieho auta „Catcher Car“ budú utekať bratia Paločkovci, hokejová legenda Arne Kroták, ktorý v slovenskej najvyššej súťaži prekonal hranicu 500 gólov, Marek Zagrapan, Radoslav Suchý, Peter Lichanec, Andreas Štrauch, ale aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi, či manažér tímu Patrik Molota. Aj keď stíhacie auto nakoniec na trati všetkých dobehne, odhodlaný tím spod Tatier je pripravený čeliť mu najlepšie, ako vie.

Hráči HK Poprad sa rozhodli pomôcť tým, ktorí nemôžu behať, ani korčuľovať. Pobežia za nich a tým svojou účasťou prispejú na dobrú vec. Celý tím to berie aj ako výborný spôsob, ako byť príkladom pre ostatných a motivovať ich, aby sa tohto podujatia zúčastnili a taktiež pomohli. Popradskí hokejisti sa v máji pridajú k ďalším známym slovenským športovcom a osobnostiam, ktoré sa zúčastnia globálneho behu Wings for Life World Run v Bratislave

 

ČÍM JE WINGS FOR LIFE WORLD RUN UNIKÁTNY

Je celosvetový. Je charitatívny. Má pohyblivú cieľovú čiaru. 100% zo štartovného putuje nadácii Wings for Life na výskum poranení miechy.

Už po štvrtýkrát sú na štarte v Bratislave vítaní nielen bežci, ktorí chcú lámať rekordy, ale aj všetci nebežci. Wings for Life World Run je totiž otvorený pre všetkých – mužov, ženy, mladších, starších, športovcov, vozičkárov, bežeckých nadšencov, ale aj pre tých, ktorí si chcú iba tak pre radosť a pre dobrý pocit odbehnúť svoje prvé metre či kilometre. Spoločne sa vybehne na celom svete v rovnakom čase v nedeľu, 7. mája 2017. V Bratislave sa pobeží o 13:00 CET. Pol hodinu po vyštartovaní sa na trať pohne aj stíhacie auto „Catcher Car“, ktoré je pohyblivou cieľovou čiarou. Koho auto na trati predbehne, ten preteky končí. Môže to byť na ôsmom, ale aj na sedemdesiatom ôsmom kilometri. Oficiálnym víťazom sa stáva ten, kto na trati ostane posledný. V roku 2016 to na Slovensku bol Gabriel Švajda a celosvetovým víťazom sa stal Giorgio Calcaterra, ktorý bežal v Miláne.

Pridajte sa a bežte pre dobrú vec aj vy. V nedeľu, 7. mája 2017, kedy spoločne pobeží celý svet.

Viac info o tomto podujatí nájdete na oficiálnej stránke Wings for Life World Run:

www.wingsforlifeworldrun.com/sk/sk/

01 - Modified: 2022-02-01 09:24:45 - Feat.: - Title: Ako dýchať pri rôznych bežeckých výkonoch? 02 - Modified: 2022-02-16 12:43:06 - Feat.: - Title: Prečo pri behu lapám po vzduchu? 03 - Modified: 2021-05-11 08:10:23 - Feat.: - Title: Beh počas tehotenstva a po pôrode 04 - Modified: 2021-03-21 15:51:07 - Feat.: - Title: Nebuď z toho jeleň, Behaj lesmi! Populárna séria sa bude konať aj vo Veľkej Fatre 05 - Modified: 2022-02-07 08:55:25 - Feat.: - Title: Význam dlhých behov
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/behy, menuAlias = behy, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
27. marec 2023 21:21