Sústreďte sa na vyvážený kalorický príjem
StoryEditor

Sústreďte sa na vyvážený kalorický príjem

15.06.2023, 13:56

Nemusí vám sedieť na kalóriu presne, do dvoch týždňov budete vedieť odhadnúť svoj príjem, výdaj úplne podvedome. Nie je to otravné. Otravné je sedieť v čakárni u lekára.

Pozrite sa najbližšie v potravinách, čo majú ľudia naložené v košíkoch

A aj úplný laik pochopí, prečo naša spoločnosť vyzerá tak, ako vyzerá. Len veľmi malé percento populácie je tak chudobné, že pri prehodnotení svojich priorít by nedokázali nájsť peniaze na kvalitnejšie a pestrejšie potraviny (ovocie, zelenina, strukoviny, mäso, mliečne výrobky…). Jedzte najkvalitnejšie potraviny, aké si len vaša peňaženka môže dovoliť. Nesústreďte sa na to, kedy a aké potraviny konzumujete, ale hlavne ich dajte do seba. Stačí, keď zásadne „neprestrelíte“ príjem kalórií. Keď sa to náhodou stane, tak ďalší deň zjete toho menej. Ak viete, že na druhý deň ráno pôjdete dlhý beh nalačno, dajte si vysokokalorickú večeru a dlhý spánok.

V ideálnom prípade sa budete zlepšovať postupne

Vaše telo bude zdravé a hormonálne vyladené, čo je bez správne nastaveného silového tréningu aspoň raz týždenne takmer nemožné.  Dostatočne sa hydratujte. Už len fakt, že voda tvorí cca 60 percent tela, by mal byt dostatočnou motiváciou na príjem tekutín ideálne v podobe čistej vody, pripadne minerálky. Bez vody nefungujú metabolické procesy v organizme, máme bolesti hlavy, svalové kŕče a nechudneme. Metabolizmus lipidov je priamo naviazaný na prítomnosť vody v chemickej reakcii. Príjem tekutín medzi 2-3 litrami denne (voda vypitá počas tréningu sa do tohto množstva neráta) by mal byť adekvátny, v letnom období pokojne pite i viac.

Dôležité je dopĺňať vitamín D

Zo množstva meraní sa zistilo, že každý jeden testovaný Slovák ho mal nedostatok a navyše k tomu aj nízku hladinu železa. Veľmi znepokojivým faktom je, že muži trpia nedostatkom testosterónu. Dostatok spánku je absolútny základ zdravia, ale v prípade že by ste pociťovali nadmernú únavu a obnovujú sa vám zranenia, môže to byť spôsobené práve deficitom železa a vitamínu D.

01 - Modified: 2024-07-11 07:24:27 - Feat.: - Title: Prázdniny môžu narušiť pravidelný tréningový rozvrh 02 - Modified: 2024-07-11 07:16:52 - Feat.: - Title: Gabriela Gajanová 03 - Modified: 2024-07-08 17:37:36 - Feat.: - Title: Nenamáhajte zbytočne svoje telo 04 - Modified: 2024-07-08 17:32:55 - Feat.: - Title: Na olympijské hry v Paríži šesť slovenských atlétov, Ján Volko bez miestenky 05 - Modified: 2024-07-04 10:08:55 - Feat.: - Title: Keď človek objaví krásu behu, má tendenciu len behať
menuLevel = 2, menuRoute = rungo/strava, menuAlias = strava, menuRouteLevel0 = rungo, homepage = false
13. júl 2024 21:04